Samsun Haber, Psikososyal Destek Ekibi İzmir İçin Yola Çıktı

Samsun Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü psikososyal destek ekibi, İzmir'de yaşanan depremden etkilenen vatandaşlara psikososyal destek vermek için yola çıktı.

Samsun Haber, Psikososyal Destek Ekibi İzmir İçin Yola Çıktı

Samsun Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde görevli 7 sosyal çalışmacı, 3 psikolog, 1 PDR, 1 Sosyolog ve 1 öğretmenden oluşan psikososyal destek ekibi İzmir'de yaşanan depremden etkilenen vatandaşlara psikososyal destek vermek için 5 Kasım 2020 tarihinde yola çıktı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğü'ne bağlı Süleyman Yançatoral Çocuk Evleri Sitesinin önünden İzmir’e uğurlanan psikososyal destek ekip, depremden etkilenen vatandaşların en kısa sürede normal yaşamlarına dönmelerini sağlamak amacıyla ihtiyaç tespiti, psikososyal ilk yardım, psikososyal destek, bilgilendirme vb. çalışmalar yapacağı öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344