Samsun Vali Şahin'i taklit eden telefon dolandırıcılara dikkat!

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in adını kullanarak iş adamlarını arayan dolandırıcılar vali Şahin'in sesini taklit ederek bazı Samsunlu işadamlarından para talep ettiği iddia edildi.

Samsun Vali Şahin'i taklit eden telefon dolandırıcılara dikkat! ABONE OL

Samsun'da iş adamlarını hedef alan dolandırıcılık çetesi Samsun Valisi İbrahim Şahin'in sesini taklit ederek para topladığı iddia edildi. Telefon görüşmesi ile bağlantı kuran dolandırıcılar ‘Samsun Valiliği Özel Kalem’den arıyoruz diyerek Samsunlu iş adamları ile bağlantıya geçtiği ifade ediliyor. Vali Şahin'in sesini taklit eden dolandırıcı, iş adamı ile görüşerek para talebinde bulunması da karşıdaki kişiyi de kandırmasına yol açıyor. Yardım talebi bahanesiyle para isteyen dolandırıcılık çetesi iş adamından bir banka hesabına para yatırmasını istiyor.  Bu yolla birçok iş adamının dolandırıldığı öğrenildi.

İŞ ADAMI VALİLİĞİ ARADI, OLAY PATLADI!

Dolandırıcıların talebini yerine getirerek banka hesabına parayı yatıran bir iş adamının Samsun Valiliğini aramasıyla olay ortaya çıktı. Valiliğin ve Vali İbrahim Şahin'in böyle bir talebi olmadığını öğrenen iş adamı dolandırıldığını anladı. Olayın ortaya çıkmasından sonra Samsun'da bu tarz birçok olay yaşandığı ortaya çıktı.

VALİLİK DÜĞMEYE BASTI!

Dolandırıcılık olayının ortaya çıkmasından sonra Samsun Valiliği düğmeye bastı. Emniyet Müdürlüğü'nün dolandırıcılar ile ilgili yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2015, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4