Samsun'da "E-Fatura ve E-Defter" semineri

Samsun ve çevre illerde bulunan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere ve 2016 yılında E-Fatura ve E-Defter uygulamasına geçecek olan firma yetkililerine eğitim semineri verildi. Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) toplantı salonunda gerçekleşen eğitim seminerine çok sayıda firma yetkilisi ve mali müşavir katıldı.

Samsun'da ABONE OL
Üstün Bilgisayar firma sahibi Muhammet Üstün ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Gürel Çalışır tarafından yapılan seminerde, konuşan Üstün, 20.06.2015 tarihiden yayınlanan 454 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde 2014 veya müteakip hesap dönemleri bürüt satış hasılatı 10 Milyon Tl ve üzeri olan mükelleflerin E-Fatura ve E-Defter uygulamasına geçeceği belirtilerek, 2014 yılı bürüt satış hasılatı 10 Milyon Tl ve üzeri olan mükellefler 01.01.2016 tarihinden itibaren E-Fatura ve E-Defter uygulamasını kullanmaları gerektiğini söyledi. 
 

Üstün, aynı zamanda Tübitak tarafından hazırlana Mali Mühür başvurusu hakkında da katılımcılara detaylı şekilde bilgiler verdi. 2015 tarihinde E-Fatura ve E-Defter uygulamarına geçen yaklaşık 100 firmanın kendilerini tercih ettikleri hatırlatan Üstün, bu alanda Samsun’un en tecrübeli ve deneyimli firmalarının kendi firmaları olduğunun da altını çizdi. 


Seminer, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Gürel Çalışır’ın Mikrokom Gms.Net programında E-Defter uygulamarı hakkında verdiği bilgilerin ardından sona erdi. 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4