Samsun’da siren mi çaldı? Samsun siren neden çaldı?

Samsun’da Neden Siren Çaldı? soruları sorulmaya başlanınca yaptığımız araştırmada okullarda düzenlenen deprem tatbikatı nedeniyle olduğu öğrenildi.

Samsun’da siren mi çaldı? Samsun siren neden çaldı?

Samsun’da sabah saatlerinde duyulan siren sesi sosyal medyada gündem oldu.
Samsun’da saat 11.30 sıralarında duyulan siren sesi sosyal medyada merak konusu olurken, evlerinden siren sesini duyan Samsunlularda heyecan yarattı.
Sirenin Türkiye genelinde okullardaki deprem tatbikatı nedeniyle çaldığı öğrenildi.

DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Türkiye’de afet bilincinin oluşturulması ve afetlere karşı hazırlıklı toplum oluşturmak amacıyla her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanmakta olan “Deprem Haftası” kapsamında bu yıl ‘2022 Afet Tatbikat Yılı’ temasıyla hareket edilerek, ülke genelindeki tüm okullarda valilikler koordinesinde eş zamanlı ‘Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı’ yapıldı. Bu kapsamda Samsun’da gerçekleştirilen ve Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde yürütülen tatbikata toplam 973 okuldan 19 bin 790 öğretmen ve 231 bin 932 öğrenci katıldı. Deprem anı ve tahliye tatbikatı, Samsun genelindeki tüm okullarda da eş zamanlı olarak gerçekleştirilip, iki aşamada tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344