Samsunlu turizmciler rotayı Lübnan'a çevirdi!

Uzun yılardır Suudi Arabistan ve komşu ülkelere çalışan turizmciler, şimdi rotayı Lübnan pazarına çevirdi.

Samsunlu turizmciler rotayı Lübnan'a çevirdi!

Son dönemlerde Suudi Arabistan ile yaşanan gerginlikle birlikte bölge ülkelerinden Türkiye’ye gelen misafir sayısında ciddi düşüşün etkisi yeni hareketlenmeye başlayan Samsunda da hissedildi.
Bu pazarın açığını kapatmak ve Samsuna yeni pazar açmak için THY Lübnan Ofisi, Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği KATİD ve İBK turizm ortaklaşa Samsuna organizasyon gerçekleşti.
Tanıtım gezisine Lübnan’ın en büyük 9 acentesi ve Lübnan ulusal basınından 2 gazeteci katıldı. 2 gün süren organizasyona THY Lübnan satış müdürü de eşlik etti.
THY Lübnan satış müdürü Can Çayırcı “Lübnan’ın önemli acentelerine Samsunu ve Karadeniz bölgesini tanıtmak istiyoruz. Seneye yaz için talep oluşmaya başladığında direk uçuşlar gündeme gelecektir.” Dedi.


Organizasyonun Türkiye ayağını yapan İBK Turizm Genel müdürü Sezgin Tanrıkulu ise ”Daha önce KATİD desteği ile İran pazarına bir çalışma yapmış ve Samsuna birçok acenteciyi getirmiştik. Şimdi ise Lübnanlı acentelerle birlikte bölgeyi geziyor tur programı hazırlıyoruz.” dedi
Organizasyonun ev sahibi KATİD Başkanı Murat Toktaş ”Yeni pazarlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Gelen acente sahipleri Samsunun müşterilerinin beklentilerinin karşılanacağı bir şehir olarak tanımlaması bizi sevindirdi. Biz KATİD ve Samsun otelcileri olarak elimizden geldiğince çalışmalarımızı yapıyoruz.  Bizde elimizi taşın altına koyuyoruz.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344