banner341

Samsunlu turizmciler yaşadıkları sorunlarını Vali Dağlı'ya ilettiler

Samsun Turizm ve İşadamları Derneği (SAMTİAD) yönetim kurulu üyeleri Samsun Valisi Zülkif Dağlı’yı Ziyaret ederek derneğin amaçları çalışmaları ve Samsun'da turizm alanında yaşadıkları sorunları dile getirdiler.

Samsunlu turizmciler yaşadıkları sorunlarını Vali Dağlı'ya ilettiler ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
Tanyeli Roket Takımı OMÜ'de

Tanyeli Roket Takımı OMÜ'de

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’yı ziyaretlerinde SAMTİAD Başkanı Abdulgafur Turan, Başkan yardımcıları Fatma Yiğit ve Sedat Uygun, sayman  Mustafa Öztürk ve Denetleme Kurulu Başkanı Eyüp Ergün de hazır bulundu.
SAMTİAD Başkanı Abdulgafur Turan Vali Dağlı'ya Samsun turizminin gelişmesi, için yapılmasını düşündükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Turan, Samsun'da en önemli eksiklikler arasında öncelikle Turizm danışma ofisinin kurulması, farklı turizm turlarının Samsun’da düzenlemesi ve urizmin bileşenlerinin bir araya getirilerek ortak ve organize bir planlama ve çalışma yapılması gerektiğini söyledi.
Turan ayrıca, turizmin gelişmesi için turizm altyapısını gelimesi ve tamamlanmasının çok önemli olduğunu ve belirli bir plan dahilinde önceliklerin belirlenerek bu çalışmaların hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ett.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Samsun Valisi Zülkif Dağlı da , Samsun'un ulaşım,  turizm, sağlık, spor ve tarım alanında çok önemli imkanlara sahip olduğunu, görev süresi boyunca bu imkanların Samsun ekonomisi ve halkının yararına geliştirilmesi için her türlü işbirliği şartlarını oluşturma gayreti içinde olduklarını ve kamu, sektör ve diğer bileşenlerle işbirliği için çalışmaların başlatıldığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4