banner341

Sandıkçı : Gençlik Kütüphanesi Örnek Olacak

Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan "Kütüphaneler Haftası" olarak kutlanan hafta ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sandıkçı : Gençlik Kütüphanesi Örnek Olacak ABONE OL

Sandıkçı projelerinin arasında da olan gençlik kütüphanesinin örnek olacağını belirtiği açıklamasında, “Bizler kitap kokusuyla büyüyen insanlarız. Şimdilerde çocuklar kitap okumuyor. Teknolojinin esiri olmuş durumdalar. Gerçi biz yetişkinlerde eskisi kadar çok kitap okumuyoruz. Ama bu kütüphaneler eminim ki bu teknoloji esirliğimizi engelleyecek” 
Kitap Okumaya Teşvik Edeceğiz
“Bizler yola çıktığımız ilk andan itibaren kütüphane projesine çok önem verdiğimizi belirtmek isterim. İlk açıkladığımız projemiz “Gençlik Kütüphanesi” projemizdir. Bizler çocuklarımızın özellikle kızlarımızın kitap kokusu içinde büyümelerini istiyoruz. Onlara bu imkanını sunmak istiyoruz. Çocuklarından gören yetişkinlerinde okuma oranında ciddi bir artış olmasını bekliyoruz. Bu, ilçe gençlik kütüphanesinin tüm Türkiye’ye örnek olmasını hedefliyoruz.”
Kütüphaneler Haftası Kutlu Olsun
“Her yıl Mart ayının son Pazartesi’si kutlanan “Kütüphaneler Haftası”nın bizlerin kitap aşkımıza olumlu bir etki etmesini diliyorum. Böyle haftaların bizlere okumanın önemini hatırlatması gerektiğine inanıyorum. Okumayı seven ve buna inanan biri olarak tüm vatandaşlarımıza okumalarını tavsiye ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4