banner341

Seyahat Acentalarına Yönelik Denetimler Arttırıldı.

Samsun Valiliği seyahat acentalarına yönelik denetimlerle ilgili bir bilgilendirme yayınladı.

ABONE OL

Samsun Valiliği  seyahat acentalarına yönelik denetimlerle ilgili bir bilgilendirme yayınladı. Bildiri şöyle;

Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve TÜRSAB Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu tarafından, İlimiz merkezi ve ilçelerdeki seyahat acentacılığı faaliyeti yürüten işletmelere yönelik denetimler arttırıldı.

         1618 sayılı “Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanununa” göre yurt içi ve yurt dışı tur ve transfer düzenlemek, gezi gibi etkinlikler için araç temin etmek ve bu türden organizasyonların düzenlemesini yapmak Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli Seyahat Acentalarına münhasır hizmetlerdendir.

         Bu doğrultuda şehir içi ve şehir dışından yapılan turların denetimlerinin yanı sıra özellikle Ladik İlçesi Akdağ Mevkii’nde denetimler sıklaştırılarak turlara katılan vatandaşların güvenliği ve hak kaybına uğramamaları, haksız rekabetin önüne geçilerek belgeli seyahat acentalarının mağduriyetinin önlenmesi  yönündeki çalışmalarımız titizlikle yürütülmektedir.

         Bu nedenle yapılacak ve düzenlenecek tüm tur ve gezi organizasyonlarının Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli acentalar aracılığı ile planlanması, gezi ve turlarda kullanılan araçların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Karayolu Taşıma Yönetmeliğine uygun olarak planlanması önem arz etmektedir.

         Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4