Tekkeköy şehitleri andı

Tekkeköy Belediyesi bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizin ruhları için ikindi namazının ardından Tekkeköy meydanında kuran ve dua programı düzenledi.

Tekkeköy şehitleri andı ABONE OL

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Ardından Hasan Şevki Yücel Camii müezzini Kadir Yılmaz ve Türkiye ezan okuma yarışması birincisi Ali Çoban’ın şehitlerimizin ruhlarına okunan kuran tilaveti ile devam etti. 

Son günlerde ülkemizde yaşanan terör olaylarında vatanımız uğruna canlarını feda eden polis ve askerlerimiz için Belediyemiz ve sivil toplum örgütleri ile ortaklaşa bir dua ve şehitleri anma programı organize ettik diyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘ her şehit haberi bizi derinden etkiliyor. Bizler Peygamber Efendimizin iltifatına mazhar olmuş milletin evlatlarıyız. Ecdadımızın destanları ile büyüyen bu topraklarda yüzlerce yıldır şehitler veren aziz bir milletin fertleriyiz. Bu topraklarda var olduğumuz sürece kıyamete kadar bayrağımız ve vatanımız için şehit olmaya da devam edeceğiz. ‘ Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ anlayışı ile topraklarımızı şehitlerimiz ile bayrağımızın rengini ise şehitlerimizin aziz kanından almışız. Her Türk evladı anasından asker olarak doğar. Bu anlayışla yetiştirilen bizlerin anaları iki şeye kına yakarlar bir kurban olacak kurbanlıklara ikincisi ise vatanı uğruna Rabbine kurban olacak askerine. Bu anlayış sürdüğü ezanlar dinmediği sürece bayrağımızı ve vatanımızı almaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Şehit ailelerinin acılarını içimde hissediyorum. Gerçekten ateş düştüğü yeri yakıyor. Mertebelerin en büyüğüne ulaşan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine de sabırlar diliyorum.

 Başkan Togar’ın konuşmasının ardından 19 Mayıs Mahalle camii eski imamı Hüseyin Kılıç şehitler için dua yaptırdı. Dua esnasında duygulu anlar yaşayan vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadı. Programın ardından meydanda açılan dev Türk bayrağı sloganlar eşliğinde binlerce insan tarafından taşınarak ilçe emniyet müdürlüğüne teslim edildi.

Tekkeköy Bayraklarla donatıldı  

Tekkeköy Belediyesi son günlerde yaşanan şehit haberlerine tepki olarak ve birlik beraberliği dosta düşmana göstermek amacıyla ilçedeki esnafa ve evlere beş bin adet bayrak dağıttı. İlçede herkes camlarını, balkonlarını, işyerlerini bayraklarla donattı.  


Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4