banner341

Terme'nin Güzel İnsanlarından Karla Mücadele Çalışmalarına Takdir

Terme Belediyesi'nin karla mücadele çalışmaları vatandaşlardan tam not aldı.

ABONE OL

(Haberin Fotoğrafları için yukardaki foto galeriyi tıklayınız)

Terme Belediyesi, şehir merkezinde kar yağışı ve düşen hava sıcaklıklarından dolayı oluşan buzlanmaya karşı, yaya ve araç trafiğinin daha güvenli bir şekilde sağlanması için şehir genelinde yol ve kaldırımlarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürürken, yüksek mahallelerde ise kapalı yollara anında müdahale ederek, vatandaşlardan tam not aldı.
TERME'DE KAR MÜCADELESİ MESAİ MEFHUMU GÖZETİLMEDEN ÇALIŞILDI
Öncelikle 82 mahallede hastalar, okul servisleri ve vatandaşların mağdur olmaması için ulaşım sorununu çözen belediye ekipleri, daha sonra sırasıyla sağlık kuruluşları, eğitim kurumları, kamu kurum ve kuruluşları ve işlek güzergahlar başta olmak üzere tüm şehir genelinde çalışmalarına devam etti. Şehir merkezinde önce yayların güvenliğini sağlamak için kaldırımları temizleyen ekipler, daha sonra araç güvenliği için yollarda kar temizliği yaptı. Terme Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri hem kırsal alanda hem de şehir merkezinde hiçbir aksaklık yaşanmadan, 7 gün 24 saat esasıyla vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için çaba gösterdi. 
20 İŞ MAKİNASI HEM KIRSALDA HEM ŞEHİR MERKEZİNDE ÇALIŞTI
İlçedeki çalışmaların bizzat başında bulunarak koordinesini sağlayan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Terme Belediyesi olarak yüzümüzün akıyla karla mücadele çalışmalarını sürdürdük. Kendi iş makinalarımızın yetişmediği yerde makine kiralayarak 20 iş makinası ile hizmet verdik. Gelen taleplere ekiplerimiz anında müdahale ederek, hiçbir mağduriyete izin vermedik. Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren, başkan yardımcılarımız, birim müdürlerimiz, amirlerimiz ve tüm personelimiz mesai mefhumu gözetmeksizin sahada karla mücadele çalışmalarını eksizsiz tamamladı. Kendilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
KAR KABUS DEĞİL KEYİF OLDU
Dün gece soğuk havaya rağmen çalışmalarını sürdüren Terme Belediyesi karla mücadele ekiplerine çay ikram eden Termeli vatandaşlar, "Karın yağdığı ilk andan itibaren belediye ekiplerimiz hiçbir olumsuzluk yaşanmaması için canla başla mücadele etti. Çocuklarımız karın tadını çıkardı. Kar yağışı bize de kâbus değil keyif oldu" diye konuştular. 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4