banner341

Turizmciler konuştu: Toplu olarak hareket etmeliyiz

Turizm Haftası nedeniyle Samsun İl Turizm Müdürü Adnan İpekdal, KATİD Başkanı Murat Toktaş, TÜRSAB BTK Başkan Yardımcısı Murat Küçük ve Turizm işletmecileri Samsun Valisi Osman Kaymak 'ı ziyaret etti.

Turizmciler konuştu: Toplu olarak hareket etmeliyiz ABONE OL

Samsun Valisi Osman Kaymak ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Samsun'un Turizminin gelişmesi için işbirliği ve ortak çalışma ile tanıtımın şart olduğunu söyledi. Vali kaymak, "Dışarıdan gelen insanların çoğu Samsun'u Samsunlulardan çok daha iyi tanıyor. Samsun merkezi bir yer ve Samsunluların bu potansiyeli çok iyi değerlendirmesi lazım.
Turizmin gelişmesi için kamu, sektör, siyaset ve yerel yönetimlerin toplu olarak hareket etmesi gerekiyor.
Samsun, turizm potansiyelini üst düzeye çıkartmalı, gereken her yere sesimizi duyurmalıyız. Ben en kısa sürede Samsun'da Turizmin gelişmesi ve sağlıklı bir tanıtım için sektör yetkilileri, belediyeler ve ilgili kamu kuruluşları ve kuruluşların bir araya geldiği toplantı düzenlemeyi planlıyorum ." dedi.


MURAT TOKTAŞ: "EN BÜYÜK İHRACATCI OLACAĞIZ"
KATİD Başkanı Murat Toktaş da Samsun Valisi Osman Kaymak'a KATİD tarafından hazırlanan ve bastırılan Samsun Turizm Haritasını sundu. Toktaş, " Samsun bölgeye ve diğer illere bakıldığında turizmden hak ettiği kaynağı yaratamıyor. Aslında turizm sektörü şehrin en büyük ihracatçısı olacak potansiyele sahip. Sayın valimizin dediği gibi ortak hareket etme kültürünü oturttuğumuzda kısa süre çok hızlı yol alacağız. Bizler sektör olarak elimizi taşı altına koymaya hazırız." diye konuştu.
KÜLTÜR TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN "ROTA SAMSUN VE ADIM ADIM SAMSUN KİTAPÇIĞI
Samsun İl Turizm ve Kültür Müdürü Adnan İpekdal da Samsun'un tanıtımı için Müdürlükçe bastırılan ve Samsun'da ziyaretçilerin uğrayabileceği işletmelere ve vatandaşlara dağıtılmaya başlanan “Rota Samsun” ve “Adım Adım SAMSUN” kitapçıklarını takdim etti.
İpekdal, Samsun'da Turizmin gelişmesi ve tanıtımın en üst seviyeye çıkarılabilmesi için sektör bileşenleri, ilgililer ve yetkililerle ortak çalışmalara devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4