banner341

Türkiye’nin Gözbebeği’nin hedefi Dünyanın Gözbebeği olmak

Arka bahçe konumundayken 11 yılda gösterdiği hızlı değişime bağlı olarak Türkiye'nin Gözbebeği haline gelen Canik, sahip olduğu eğitim, kültür, spor, sağlık, ticaret merkezleri ve yaşam alanları ile bugün adından söz ettiriyor. Canik'te Ay-Yıldızlı hizmet binası ile birlikte bir çok birim, Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Merkezi, Engelsiz Kafe ve Hanımlar Konağı gibi bir çok yatırım başka yerde yok.

Türkiye’nin Gözbebeği’nin hedefi Dünyanın Gözbebeği olmak ABONE OL

Canik Belediyesi, 11 yılda hayata geçirdiği projelerle ilçeyi Türkiye'nin gözbebeği haline getirdi. Daha önce Samsun'un arka bahçesi görünümünde olan ilçede başlatılan Kurumsal, Kentsel ve Kültürel Dönüşümlerle birlikte Türkiye'nin en hızlı büyüyen yerleri arasında yer alan ve nüfusu yüzde 52 oranında artan Canik, sahip olduğu benzeri olmayan yatırımlarla da dikkat çekiyor. Uyguladığı projelerle Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başbakanlığı döneminde üst üste 3 yıl ödüllendirilen Başkan Osman Genç, Dünyanın Gözbebeği bir şehir ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.

 

BAŞKA YERDE OLMAYAN PROJELER

Hayata geçirdikleri bir çok projenin başka yerde olmadığına işaret eden Başkan Genç, "Ay-Yıldızlı binamız ve içerisinde kurduğumuz Aile Birimi, Proje Geliştirme Birimi, Akademik Belediyecilik Birimi, Engelli Koordinasyon Birimi, Hukuk Birimi başka yerde yok. Ayrıca şehrimize kazandırdığımız Engelsiz Kafe ve Park, Hanımlar Konağı, Mevlana Kültür, Eğitim ve Yaşam Kampüsü ile 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, dershanelerin dönüşümüne model olan Kariyer Gelişim Merkezi, Canik Akıl Küpü ve Etüt Merkezi, İkinci Bahar Yaşam Merkezi, Sıbyan Mektebi, Tiyatro Okulu gibi daha pek çok yatırımımız örnek teşkil ediyor. Yaptığımız bu projelerle örnek bir belediyeyiz" dedi.

 

HEDEF, DÜNYANIN GÖZBEBEĞİ OLAN BİR ŞEHİR

 

Canik'e 11 yılda 2,5 milyar liralık yatırım kazandırdıklarını ifade eden Genç, "Sadece eğitime doğrudan ve dolaylı olmak üzere yaptığımız 35 milyon lira yatırımla eğitime en çok destek olan belediyeyiz. Kentsel dönüşümde öncü bir belediyeyiz. Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ni Türkiye'de ilk kullanan iki belediyeden biriyiz. Yine sağlık ve ticaret alanlarında özel sektörü ilçemize çekmemiz sonucunda, Karadeniz'de en çok istihdam sağlanan ilçe Canik olmuştur. Canik bugün Türkiye'nin gözbebeğidir, ancak bizim hedefimiz Dünyanın Gözbebeği olan bir şehir ortaya çıkarmaktır. Bu hedefle hizmet çıtamızı her geçen gün daha da yukarı çekerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4