Ulusoy Un 50. yılını muhteşem bir gece ile kutladı

Fahrettin Ulusoy tarafından 1969 yılında kurulan Ulusoy Un, 50. yılını 25 Şubat Pazartesi akşamı Samsun Sheraton Grand Otel’de düzenlediği özel bir geceyle kutladı. Samsun Valisi Osman Kaymak’ın, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılım gösterdiği gecede, Fahrettin Ulusoy’un geçmişten bugüne yaşamını anlattığı kitabı da tanıtıldı.

Ulusoy Un 50. yılını muhteşem bir gece ile kutladı ABONE OL

Samsun’un halka açık tek şirketi, her yıl düzenli olarak TİM 500, İSO500 listelerinde yer alan Ulusoy Un, 50. yaşını görkemli bir geceyle kutladı. Temelleri Fahrettin Ulusoy tarafından 25 Şubat 1969 yılında atılan Ulusoy Un, kurulduğu tarihe atfen 25 Şubat Pazartesi akşamı Samsun Sheraton Grand Otel’de kutladı. Samsun Valisi Osman Kaymak’ın, Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılım gösterdiği kutlamada kısa bir konuşma yapan Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, “’Gelenekten geleceğe’ sloganıyla çıktığımız bu yolculukta 50. yılımızı geride bırakmış oluyoruz. Bir zahire dükkanından un fabrikasına doğru giden hikayenin temellerini babam Fahrettin Ulusoy attı. Ona çok şey borçluyuz. Onunla gurur duyuyoruz. Bugün Ulusoy Un, Samsun’un halka açık tek şirketidir. Samsun’un en büyük ihracatçısı olan firmamız bugün 8 ülkede faaliyet göstermekte 84 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Ulusoy Un ailesi olarak hedefimiz 2069 yılında dünyanın ilk 10 tarım firmasından biri olmayı hedefliyoruz” açılmalarında bulundu. 


Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy’dan sonra konuşma yapan Ulusoy Un Onursal Başkanı Fahrettin Ulusoy ise gecede kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettikten sonra “Bugün 50. yılımı sizlerle kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Duygularımı açıklamaya kelimeler yetmiyor. Ulusoy Un’un 50. yılını kutlarken, zorluklar içerisinde şirketimi kurup başarılı yolculuğumu kitapta anlattım. Kitabımı okumanız beni çok mutlu edecek. Eşime, oğullarıma ve torunlarıma teşekkür ediyorum.” diyerek, şirketin başarılı yolculuğunda kendisini yalnız bırakmayan eşi ve Ulusoy Un Yönetim Kurulu Nevin Ulusoy’u konuşmaya davet etti. Şirketin 50 yılının 46 yılında hep olduğunu söyleyen Nevin Ulusoy da gelecek 50 yıllar temennisinde bulundu. Fahrettin Ulusoy’un geçmişten bugüne yaşamından kesitlerin sunulduğu videoda tüm salon duygusal anlar yaşarken, Ulusoy Un çalışanlarının kendi yazıp yönettikleri film ise herkesi kahkahaya boğdu. 30 yılın üzerindeki çalışanlara plaket verildiği gecenin sonunda, Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, başarının arkasındaki Ulusoy Un çalışanlarını sahneye davet ederek hep birlikte 50. yıl pastası kesildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4