Üniversite Tekkeköy raylı sistem hattı 2017'de tamamlanacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ilçesi ile üniversite arasında inşaatına başlanacak raylı sistem çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Üniversite Tekkeköy raylı sistem hattı 2017'de tamamlanacak ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ilçesi ile üniversite arasında inşaatına başlanacak raylı sistem çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu

İlkadım Belediyesi'nin Derebahçe Sosyal Tesisleri temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sheel Kavşağı ile Tekkeköy ve üniversite arasında yapımına başlanacak raylı sistem hattının 2017 nisan ayında tamamlanacağını belirtti.

8 TANE İLAVE TREN ALINACAK

Samsun'da mevcut raylı sistem hattına 20 gün içerisinde 8 tane daha ilave tren alacaklarını belirten Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı konuşmada, "30 Mart seçimlerinden sonra ilçelerinde Büyükşehir’e bağlanmasından sonra ilçelerimizde yürütmekte olduğumuz hizmetlerle ilçelerimiz inanın baş döndürücü bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Müthiş gayretler içerisindeyiz. Geçen hafta Shell kavşağından Tekkeköy'e kadar 2017 yılında yapılacak olimpiyatlara hazırlanmak için yapılan büyük stadyumun ve kapalı spor salonunun oraya kadar trenlerin gitmesini sağlayacak 140 milyon TL'lik ihaleyi gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde hızla inşaatına başlayacağız. Muhtemelen 20 gün içerisinde 8 tane daha ilave tren alıyoruz. Bununda ihalesini yapıyoruz. 2017'nin nisan ayında raylı sistem Tekkeköy'e uzanacak. Tekkeköy'den trene binen birisi 32 kilometre trenden hiç inmeden üniversiteye kadar ulaşacak. Planlamamız böyle" dedi.

Kaynak: Gazetegerçek

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2015, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4