banner341

Ünlü şefler Samsun Gurme Fuarı'nda deneyimlerini paylaşacak

Anadolu’nun eşsiz lezzetlerinin sektörle buluşacağı Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 23-28 Kasım tarihleri arasında 10.00’dan 19.00’a kadar ziyaret edilebilecek.

Ünlü şefler Samsun Gurme Fuarı'nda deneyimlerini paylaşacak ABONE OL

Ülkemizin kırktan fazla ilinden 82 firmanın katılımıyla gerçekleşen Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen; Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği (KATBİR) destek ve iş birlikleri ile gerçekleştirilen Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı 23-28 Kasım 2021 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.


Yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerin buluşma noktası 
Gaziantep’ten Eskişehir’e, Kayseri’den Hatay’a ülkemizin kırktan fazla ilinden 82 firmanın katılımıyla düzenlen fuarda 6 gün boyunca ‘Anadolu Mutfağı’nın eşsiz lezzetleri ve coğrafi işaretli ürünleri ziyaretçilerle buluşturan fuarın açılışında konuşan Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü “Gurme 2021 Fuarı zengin lezzet çeşitliliği sunan yöresel ürünlerimizin ve coğrafi işaret tescil belgeli ürünlerin bilinirliklerini artırarak markalaşma ve yeni pazarlara açılma hamlelerinde önemli bir buluşma noktası olacaktır. Sektördeki gelişme ve yeniliklerin topluca sergilendiği,   yeni bayilik girişimleri ve ihracat imkânlarının yaratıldığı fuarımızda ihtisas ortamında bir araya gelecek katılımcı firmalar ile sektör profesyonellerinin üretime sağlayacağı katkıların yanı sıra bölgenin gurme turizmini de hareketlendireceğine, zengin içeriği ile ilgili sektörlerde ticari iş birlikleri geliştirilmesine olanak sağlayacağına inanıyoruz” dedi. 
Ünlü şefler fuar boyunca deneyimlerini paylaşacak 
Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı Zeki Açıköz başta olmak üzere federasyon bünyesindeki derneklere üye birbirinden ünlü şefler, fuar boyunca düzenlenecek atölyeler ile deneyimlerini ziyaretçilerle paylaşacak. Fuar alanında kurulan mutfakta hazırlanacak yöresel yemekler ziyaretçilerin tadımına sunulurken, coğrafi işaret tescili hakkındaki sunumlar ile de ziyaretçilere keyifli anlar yaşatılacak. 
Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 23-28 Kasım tarihleri arasında 10.00’dan 19.00’a kadar ziyaret edilebilecek. 
Fuarla ilgili detaylı bilgiye www.gidafuarisamsun.com web sitesinden erişilebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4