Vaka sayısının en çok arttığı ve azaldığı iller, Sıralamada Samsun'da var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile vaka sayısının en çok artış ve azalış gösterdiği illeri sıraladı.

Vaka sayısının en çok arttığı ve azaldığı iller, Sıralamada Samsun'da var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova oldu. Azalan illerimiz ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman." ifadelerini kullandı. En çok artışın görüldüğü illerden biri olan İstanbul'un aylar sonra bu listede yer almaması dikkat çekti.
Korona verilerindeki korkutan artış devam ederken yüreklere su serpen haber Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Twitter hesabından bir açıklama yapan Koca, "Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak." ifadelerine yer verdi.


VAKA SAYISININ EN ÇOK ARTTIĞI VE AZALDIĞI İLLER
Açıklamasına vaka sayısının en çok artış ve azalış gösterdiği iller sayarak devam eden Koca, şunları aktardı: "100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova. Azalan illerimiz ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344