banner341

Vali Dağlı: Tüm kesime önemli sorumluluk düşüyor

Samsun Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, eğitim-öğretimin koronavirüs sebebiyle kesintiye uğramaması için toplumum tüm kesimine önemli sorumluluk düştüğünü söyledi.

Vali Dağlı: Tüm kesime önemli sorumluluk düşüyor ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
Berna Mutlu Anaokulu açıldı

Berna Mutlu Anaokulu açıldı

İlimizde koronavirüsle mücadelede gelinen son durum, aşılama çalışmaları ile geçen hafta itibarıyla başlayan 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılına yönelik tedbirlerin görüşüldüğü Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında ilgili kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Bu sabah İlköğretim Haftası münasebetiyle Canik Cahit Zarifoğlu İlkokulunda düzenlenen kutlama programına katıldığını ve okulların uzun bir aranın ardından açılması nedeniyle öğrencilerin gözlerindeki mutluluğu müşahede ettiğini, bu nedenle eğitim-öğretimin koronavirüs sebebiyle kesintiye uğramaması için toplumum tüm kesimine önemli sorumluluk düştüğünü belirten Vali Dağlı, “Samsun olarak ilk doz aşılamada %84,4 oranına ulaştık. 2. dozda da %75’in üzerine çıkmak için sağlık çalışanlarımız ilimizin dört bir yanında vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyor. Geleceğimizin teminatı kıymetli evlatlarımızın okullarından uzak kalmaması ve toplum olarak sağlıklı günlere kavuşmamız için değerli vatandaşlarımızı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aşılama çalışmalarına destek olmaya davet ediyor ve halen büyük bir öneme sahip maske, mesafe ve temizlik kurallarından asla taviz vermemelerini özellikle istirham ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4