Vali Kaymak'tan 19 Mayıs Mesajı

Valimiz Sayın Osman Kaymak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Kaymak'tan 19 Mayıs Mesajı

Vali Kaymak mesajında şöyle dedi;
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışı, yüce milletimizin makûs talihini değiştiren önemli bir dönüm noktası olup, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşuna giden yolda atılan ilk adımdır.

Anadolu’nun dört bir yanı düşman işgalindeyken Samsun’da başlayan bu ilk kıvılcım; karamsarlığa kapılmış bir milleti ayağa kaldırmış ve tüm yurda yayılarak kısa sürede kahramanlık ruhu ile doruğa ulaşmıştır.

“Tarihini ve kültürünü bilen; kendi milli benliğine sahip çıkan ve bu değerleri de gençlerine aktarabilen milletler, ilelebet yaşama hakkına sahip olurlar.” Bu inançla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Milletimiz; istiklal mücadelemizin her aşamasında büyük fedakârlıklar göstermiş ve gayesinden bir an olsun vazgeçmeyerek ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ anlayışı ve bilinciyle hareket etmiştir.

“Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” sözünden hareketle milli ve manevi değerlerimize önem veren, bilimi ve aklı kendisine rehber edinen, Atatük’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir.

Gençlerimizin, bu aziz vatanın ecdadımızdan emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha ileriye taşımanın gayreti içinde olacağına yürekten inanıyorum. Bizler de, gençlerimize bilim ve teknolojiyi rehber edinmesini sağlayarak, sosyal ve kültürel gelişimlerini tamamlayarak; ülkemize yararlı, pozitif bilimler ve manevi değerler ile donanmış bireyler olarak hayatın her alanında etkin rol almalarına imkân vermenin gayreti içerisindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atütürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anarken; gençlerimizin ve siz değerli Samsunlu hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344