Yaşar Dağdelen son yolculuğuna dualarla uğurlandı - Samsun haber

Samsunlu İş insanı, Poelsan Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Dağdelen hayatını kaybetti. Çevresi tarafından sevilen iş insanının vefatı sevenlerini yasa boğdu.

Yaşar Dağdelen son yolculuğuna dualarla uğurlandı - Samsun haber

Samsunlu iş insanı, Poelsan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Dağdelen hayatını kaybetti. 
Yaşar Dağdelen'in cenaze namazı Kıranköy Mezarlığı Camii'nde kılındıktan sonra aile kabristanlığına defin edildi. 
Cenazeye AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, işadamları, sevenleri ve çalışanları katıldı. 

Yaşar Dağdelen kimdir?
Samsun'da ilkokulu bitirdikten sonra Gülsan Sanayi Sitesi'nde çırak olarak işe başlayan Yaşar Dağdelen, bir firmada 15 yıl kalıp ustalığı yaptı. Gülsan Sanayi Sitesinde çırak olarak başladığı meslek hayatında kendi işini kurmaya karar veren Yaşar Dağdelen, 1985 yılında 75 metrekarelik atölyede boru bağlantı adaptörlerinin tasarım işlerini yapmaya başladı. Daha sonra işini Samsun Organize Sanayi Bölgesine taşıyan Yaşar Dağdelen, Poelsan adıyla 1994 yılında kurduğu polietilen kangal boru bağlantı adaptörlerini üreterek Türkiye piyasasına sunan ilk firma oldu. Ürünleri başta peyzaj sektörü olmak üzere içme suyu şebekelerinde, tarım alanlarında, seralarda, damla sulama sistemlerinde kullanılan firmanın bugün 52 bin metrekare alanda kurulu fabrikasının yılda 9 bin 500 ton plastik işleme kapasitesi bulunuyor. Brezilya, Şili, Rusya ile çoğu Avrupa ve Ortadoğu ülkesine ürün gönderen firma, 58 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344