Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Başkan Topaloğlu’nu Ziyaret Etti

19 Mayıs ilçesi Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Başkan Topaloğlu’nu Ziyaret Etti

Ziyarete Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nevin Yalçın, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nevin Yalçın” Erasmus Plus Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Öğrenme Hareketliliği çerçevesinde kurumumuz Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından hazırlanan “Engellilerin Seracılık ve Çiçekçilik Mesleklerinde Staj Faaliyeti” isimli Projemiz kapsamında 45 öğrencimiz 23 personelimizle İspanya ve Almanya’da 15 gün staj faaliyeti yapacaklardır. Aldıkları eğitim sonunda uluslararası geçerliliği olan sertifika alacaklardır. Öğrencilerimiz staj faaliyetinin yanı sıra kültürel ve sosyal geziler yapıp farklı kültürleri tanıyacaklarıdır. Böylesine güzel bir proje ile engelli bireylerin varlıklarını tekrar gündeme getirmek ve onlara önemli olduklarını hissettirmekten büyük mutluluk duyuyoruz ”dedi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu” Öncelikle böylesine güzel bir projeyi hayat geçirdiğiniz için sizleri tebrik ederim. Ayrıca bu güzel projeyi ve mutluluğunuzu bizler ile paylaştığınız içinde çok teşekkür ederim ”dedi.

Bu tür merkezlerin çok önemli bir görevi yerine getirdiğini dile getiren Başkan Topaloğlu” Hepimizin engelli adayı olduğu bu dünyada engelli vatandaşlarımızı toplumun dışına itmek medeni toplumların içine düşmemesi gereken önemli bir unsurdur. Engelli olmak kimsenin kendi tercihi değildir. Bizlerde engelli bir insan olabileceğimiz gibi ailemizde engelli insanların olabilmesi her zaman mümkündür.

Engelli bireylerin var olan sorunları sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bu sorunu toplum olarak benimseyerek çözümü aşamasında çalışmalar yapılmasıgerekemektedir. Böyle güzel projeler sayesinde engelli bireylerimizi sosyal hayatta daha çok aramızda görmek bizleri de çok mutlu eder.19 Mayıs belediyesi olarak bunun bilincindeyiz ve her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız “ dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4