Kuvvetli Fırtına ve Kar Uyarısı

Meteorolojinin verdiği son değerlendirmelere göre; bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak zamanla Kastamonu, Sinop, Çorum, Amasya ile Samsun'un batı ve güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli Fırtına ve Kar Uyarısı

 Yağışların yağmur, Çorum ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde zamanla karla karışık yağmur ve kar, Kastamonu'nun iç kesimleri ile yüksek rakımlı kesimlerde ise kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Kastamonu'nun iç kesimlerinde gece saatlerinden itibaren yoğun kar, Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde ise akşam saatlerinden itibaren önce kuvvetli yağmur, zamanla karla karışık yağmur, sabah saatlerinden itibaren ise yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgemizin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Bölge genelinde 3 ila 5 derece artması bekleniyor.

RÜZGAR: Bölge genelinde güney ve batılı yönlerden orta kuvvette, bölgenin kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden sonra genelinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), akşam saatlerinden itibaren Samsun'un ve Ordu'nun iç kesimlerinde fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE YOĞUN KAR UYARISI: Yağışların Kastamonu'nun iç kesimlerinde gece saatlerinden itibaren yoğun kar, Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde ise akşam saatlerinden itibaren önce kuvvetli yağmur, zamanla karla karışık yağmur, sabah saatlerinden itibaren ise yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Sel, Su baskını, Çığ tehlikesi, Buzlanma ve don, Kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın güney ve batılı yönlerden bölge genelinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), akşam saatlerinden itibaren Samsun'un ve Ordu'nun iç kesimlerinde fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler, Ağaç ve direklerin devrilmesi, Çatı uçması, Ağaç ve direklerin devrilmesi, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BUZLANMA VE DON UYARISI; Bölgemizin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344