banner341

Meteoroloji Uyardı, Samsun'a Kuvvetli Fırtına ve Yağış

Yapmış olduğumuz son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Meteoroloji Uyardı, Samsun'a Kuvvetli Fırtına ve Yağış ABONE OL

Yağışların öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Tokat, Amasya ve Çorum çevrelerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2), başta doğu ilçeleri olmak üzere Samsun çevreleri ile Ordu ili genelinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) ve yer yer şiddetli (76-100 kg/m2)olacağı tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Yağışlarla birlikte 2-6 derece düşmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzey batılı yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette yağış alan yerlerde yer yer kuvvetli esmesi beklenmektedir.

UYARILAR KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
 Bölgemiz genelinde devam etmekte olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Amasya, Çorum ve Tokat çevrelerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2), başta doğu ilçeleri olmak üzere Samsun çevreleri ile Ordu ili genelinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) ve yer yer şiddetli (76-100 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Yıldırım, Dolu yağışı, Yağış anında kuvvetli rüzgar, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4