banner438

Samsun'a 4 Uyarı Birden, Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

Meteorolojiden alınan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerden başlayarak zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Samsun'a 4 Uyarı Birden, Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

Yağışların Kastamonu çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Samsun, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Bölgenin kuzeybatı kesimlerinde 4 ila 6 derece azalması, doğu kesimlerde ise 1 ila 3 derece artması bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı, iç kesimlerde önce güney ve güneybatılı, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatılı yönlerden orta kuvvette, akşam saatlerine kadar Tokat, Amasya ve Ordu çevreleri ile öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kastamonu çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Samsun, Amasya, Ordu ve Tokat çevrelerinde zaman zaman kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: İç kesimlerde batı ve güneybatı, kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden esmesi beklenen rüzgarın; akşam saatlerine kadar Tokat, Amasya ve Ordu çevreleri ile öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (Çatı uçması, baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
DENİZ UYARISI; Bölgemiz geneli denizlerimizde öğle saatlerinden itibaren rüzgarın; batı ve kuzey batılı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Salı (12.04.2022) günü öğle saatlerinde batısında (Kastamonu ve Sinop), gece saatlerinde doğusunda (Samsun ve Ordu) etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344