Samsun'a 4 Uyarı Birden Yoğun Kar Geliyor!

Meteorolojiden alınan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği yer yer yağmur ve kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Samsun'a 4 Uyarı Birden Yoğun Kar Geliyor!

Yağışlar kuzey ve doğu kesimlerde aralıklarla görülecek yağışların, öğleden sonra bölge genelinde görüleceği tahmin ediliyor. Kıyılarda karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde kar şeklinde görülecek yağışların Samsun'un doğusu ile Ordu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ VE YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Kar yağışlarının Samsun'un doğusu ile Ordu çevrelerinde yer yer kuvvetli (10-20 cm kar örtüsü), yüksek kesimlerde ise yoğun (20 cm üzeri kar örtüsü) kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, Buzlanma ve don olayı, Tipi şeklinde yağış, Yüksek ve dik yamaçlarda çığ tehlikesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344