Samsun'a Kuvvetli Fırtına Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu, Sinop ve Çorum çevreleri ile Amasya ve Samsun'un batı ilçelerinin aralıklı yağışlı geçeceği, yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç ve yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

Samsun'a Kuvvetli Fırtına Uyarısı

HAVA SICAKLIĞI: Bölge genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Bölge genelinde güneyli yönlerden orta kuvvette,yer yer kuvvetli (40-60 km/saat), iç ve yüksek kesimlerde fırtına (62-74 km/sa) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Bölgemiz genelinde rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), iç ve yüksek kesimlerde kısa süreli fırtına (62-74 km/sa) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Soba ve Baca Gazı Kaynaklı Zehirlenmeler, Çatı Uçması, Ağaç ve Direklerin Devrilmesi, Ulaşımda Aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bölgemizin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( Buzlanma, Don Olayı, Ulaşımda aksamalar vb.)karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Bölgemizin iç ve yüksek kesimlerinde, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344