banner341

Samsun'da Kuvvetli Fırtına Bekleniyor, Samsun'a 4 uyarı birden!

Meteorolojiden aldığımız bilgilere göre; bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Samsun'da Kuvvetli Fırtına Bekleniyor, Samsun'a 4 uyarı birden! ABONE OL

 Yağışların genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, akşam saatlerinden itibaren Kastamonu'nun iç kesimleri ile gece saatlerinden itibaren yağış alan yerlerin rakımı 1000 m. ve üzeri kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yine yağışların Kastamonu, Sinop, Çorum ve Samsun'un batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Bölgenin güney kesimlerinde 1 ila 3, kuzey kesimlerinde 4 ila 8 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın güney ve güneybatılı (lodos), akşam saatlerinden sonra kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa), zaman zaman kuvvetli fırtına ve yüksek kesimlerde yer yer tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; yağışların Kastamonu, Sinop, Çorum ve Samsun'un batısında kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

FIRTINA UYARISI: Rüzgarın güney ve güneybatılı (lodos), akşam saatlerinden sonra kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa), zaman zaman kuvvetli fırtına ve yüksek kesimlerde yer yer tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZ UYARISI 1: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden, öğle saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına bekleniyor. Kuvvetli fırtınanın Çarşamba sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

DENİZ UYARISI 2: Orta ve Doğu Karadeniz’de rüzgarın öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2021, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4