banner341

Samsun'da Kuvvetli Fırtına Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Kastamonu ve Sinop çevreleri ile gece saatlerinden sonra Samsun'un batı kısımları sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Samsun'da Kuvvetli Fırtına Uyarısı ABONE OL

HAVA SICAKLIĞI: Kuvvetli lodos ile birlikte artarak mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın güney ve güneybatılı (lodos) yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına ve kuvvetli fırtına (40-70, yer yer 50-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; yağışların bu gece saatlerinden sonra Kastamonu ve Sinop çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın güney ve güneybatılı (lodos) yönlerden, kuvvetli ve yer yer fırtına ve kuvvetli fırtına (40-70, yer yer 50-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
DENİZ UYARISI: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın akşam saatlerinden sonra 7 ila 9 kuvvetinde (75-90km/sa) kuvvetli fırtınaya dönüşeceği ve Salı günü sabah saatlerinde (30.11.2021 - 06:00) etkisini azaltacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2021, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4