Samsun'da Kuvvetli Rüzgar ve Sağanak Yağış Uyarısı

Meteorolojiden alınan son değerlendirmelere göre; bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Samsun'da Kuvvetli Rüzgar ve Sağanak Yağış Uyarısı

Yağışların Samsun, Sinop ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli, Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

RÜZGAR: Batı ve kuzey yönlerden hafif yer yer orta kuvvette, Kastamonu ve Sinop kıyı kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Samsun, Sinop ve Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli, Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
DENİZ UYARISI: Rüzgarın Kastamonu-Sinop arası sabah saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, aynı gün öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4