banner341

Samsun'da Kuvvetli Yağış ve Fırtına Başladı

Meteorolojinin son değerlendirmelere göre Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenmektedir.

Samsun'da Kuvvetli Yağış ve Fırtına Başladı ABONE OL

Yağışların Kastamonu'nun kuzey kesimleri, Sinop'un batı kıyıları, Samsun ve Ordu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Batı ve kuzeybatıdan orta kuvvette, kıyı kesimlerde kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/sa)esmesi beklenmektedir.

UYARILAR KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kastamonu'nun kuzey kesimleri, Sinop'un batı kıyıları, Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın kıyı kesimlerde batı ve ve kuzeybatıdan kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb. ) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4