Samsun'da yoğun kar ve Rüzgar Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre Bölge genelinde havanın çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçmesi beklenmektedir.

Samsun'da yoğun kar ve Rüzgar Uyarısı

Yağışlar kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde ise kar şeklinde olacak. Kar yağışının Kastamonu ve Sinop'un kuzey kesimleri ile Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli ve yükseklerinde yer yer yoğun olması tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: 2 ila 4 derecelik düşüşler bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzeybatıdan orta kuvvette, kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esecek.
UYARILAR DENİZ UYARISI: Batı Karadeniz'in doğusunda rüzgarın öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatı, zamanla kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; Cumartesi (15.01.2022) günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği beklenmektedir.
YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Kar yağışının Kastamonu ve Sinop'un kuzey kesimleri ile Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli ve yükseklerinde yer yer yoğun olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın; Bölgemizin kuzey kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BUZLANMA VE ZİRAİ DON UYARISI: Bölgemiz genelinde buzlanma ve zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344