Samsun için Kuvvetli Fırtına ve Sağanak Yağış Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Samsun için Kuvvetli Fırtına ve Sağanak Yağış Uyarısı

 Yağışların genellikle sağanak yağış, akşam saatlerinden itibaren Kastamonu'nun iç kesimleri ile gece saatlerinden itibaren yağış alan yerlerin rakımı 1000 m. ve üzeri kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Bölgenin kıyı kesimlerinde 2 ila 4, kuzey kesimlerinde 6 ila 12 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa), zaman zaman kuvvetli fırtına ve yüksek kesimlerde yer yer tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

FIRTINA UYARISI: kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa), zaman zaman kuvvetli fırtına ve yüksek kesimlerde yer yer tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZ UYARISI 1: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına bekleniyor. Kuvvetli fırtınanın Çarşamba öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.
DENİZ UYARISI 2: Orta ve Doğu Karadeniz’de rüzgarın öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4