Dolmuş ücretleri ne kadar? Samsun toplu ulaşım ücretleri

Samsun'da kent içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 30 zam yapıldı, Dolmuş Minibüs Tramvay Otobüs ücretleri ne kadar oldu? Samsun Haber, Samsun Haberleri, Güncel Haberler...

Dolmuş ücretleri ne kadar? Samsun toplu ulaşım ücretleri

Samsun'da yapılan UKOME toplantısının ardından kent içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 30 zam yapıldı. Dolmuş, tramvay, otobüs ve ekspres hatlarının güncel fiyat tarifesi açıklandı.
UKOME Toplantısı Samsun Büyükşehir Belediyesinde bulunan toplantı salonunda Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram başkanlığında yapıldı.
Dolmuş, tramvay, otobüs ve ekspres hatlarının güncel fiyat tarifesi hakkında bilgi veren İlhan Bayram, "Büyükşehir Belediyesine ait olan taşımacılık kısmında tramvaylarda öğrenci tarifesi yüzde 30 zam ile öğrenci fiyatı 3,25 TL oluyordu ama biz fiyatı 3 TL'de tuttuk. Tramvay tam bilet 3,45 TL'ydi, 4,5 TL oldu. Kent içi ekspres hatlarında 4,5 TL olan tarife 6 TL oldu. Minibüs-dolmuşlarda 5 TL olan taşıma ücretleri 6,5 TL'ye yükseldi. Öğrenci ücreti ise 4 TL'den 5,25 TL'ye çıktı. Ortalama yüzde 30 zam yapılmış oldu" diye konuştu.

UKOME'nin bugün gerçekleştirdiği toplantıda ayrıca Taflan-İncesu-Tekkeköy minibüslerinin ücretlerine yüzde 40 zam yapılması kararı alınırken söz konusu güzergahta yolcu taşıyan minibüslerin kişi başı ücreti zam ile 7.75 TL'ye çıktı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2022, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgay
Turgay - 2 ay Önce

MaasAllah

Karadenizli
Karadenizli - 2 ay Önce

Daha dün zam yaptınız şimdi gene zam yapıyosunuz yazıklar olsun yürümeye devam

SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344