Salıpazarı Barajı'nda ilk kazma vuruldu

Her yağmurda sel kâbusu yaşayan Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinin sel kâbusu Salıpazarı barajı ile sona erecek.

Salıpazarı Barajı'nda ilk kazma vuruldu

Samsun'un Terme ve Salıpazarı sel kâbusuna son verecek Salıpazarı barajı için ilk kazma kurban kesilerek vuruldu. Baraj için yol çalışmaları başladı.

23 Ağustos'ta Salıpazarı ve Terme ilçelerinde yaşanan sel felaketinin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Salıpazarı barajı için ilk ödeneğin çıktığını müjdelemişti. 66 milyon 893 bin 550 TL'lik sözleşme bedeli ile yapımına başlanan baraj Salıpazarı ve Terme ilçelerinde sel için büyük bir önlemin yanı sıra Çarşamba Terme Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde 143 yerleşim yerinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak. Barajın bin 100 gün içinde teslim edilmesi bekleniyor.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, DSİ 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Salıpazarı kaymakamı Meriç Dinçer, Terme belediye başkanı Ali Kılıç , Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Özden, İlçe jandarma Komutanı Hakan Akçay, Salıpazarı Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ve protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344