Samsun Havza ve Kavak'ta yoğun kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oluyor

Samsun’da iki gündür devam eden yoğun kar yağışı dolayısıyla Samsun-Ankara karayolunda ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Özellikle Havza ve Kavak'dan haber merkezimize ulaşanlar saatlerce yollarda kaldıklarını dile getirdiler.

Samsun Havza ve Kavak'ta yoğun kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oluyor

Samsun son  dakika haberleri; Samsun’da iki gündür devam eden yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Özellikle ulaşım arterlerinde sürücülere zor anlar yaşatan kar yağışının hafta içi cuma gününe kadar süreceği belirtilirken, Samsun Valisi Zülkif Dağlı  “Vatandaşlarımız mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmasınlar” çağrısında bulundu.
Ankara'dan Samsun'a gelmek isteyen vatandaşların ise Havza ve Kavak ilçelerinde yol güzergahlarınd ayaşanan kazalardan ötürü büyük sorunlar yaşadıklarını dile getirdiler. Haber Merkezimize ulaşan bir sürücü 4 saattir yolda olduklarını özellikle TIR'ların kayması ve kazalardan ötürü güçlükle ilerlediklerini dile getirerek yetkililerden yardım istediler. 

TRAFİĞE ÇIKMAYIN UYARISI
Samsun Valisi Zülkif Dağlı, şehirlerarası ve şehir içi yollar ile mahalle yollarının trafiğe açık bulundurulması ve güvenli trafik akışının sağlanması için tüm imkanların seferber edildiğini belirterek, “Vatandaşlarımız mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmasınlar” çağrısında bulundu.
Vali Dağlı, can ve mal güvenliği için kış şartlarında tüm araçlarda kış lastiği kullanılmasının hayati önem taşıdığını ve kış lastiği bulunmayan araçlarla trafiğe çıkılmaması gerektiğini belirterek, vatandaşlarımıza mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları çağrısında bulundu.
İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşamaması için yürütülen çalışmaların koordine edildiği AFAD İl Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ni ziyaret eden Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcısı Mahmut Halal, AFAD İl Müdürü Levent Uçarlı ve kriz merkezi üyelerinden karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Vali Dağlı yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyemiz, kaymakamlıklarımız, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğümüz, ilçe belediyelerimiz ve kolluk birimlerimiz valiliğimizin koordinasyonunda şehirlerarası ve şehir içi yollar ile mahalle yollarının trafiğe açık bulundurulması ve güvenli trafik akışının sağlanması için tüm imkanlarını seferber etmiştir. Çalışmalarını kesintisiz sürdüren tüm personellerimize görevlerinde kolaylıklar diliyorum. Can ve mal güvenliği için kış şartlarında tüm araçlarda kış lastiği kullanılması hayati önem taşıyor. Kış lastiği bulunmayan araçlarla trafiğe çıkılmaması gerekiyor. Vatandaşlarımıza mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları çağrısında bulunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2022, 22:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4