Toz şekerleri marketlerden toplamışlar! Samsun Haber

Samsun Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü, bazı tedarikçi ve perakende işletmeler tarafından 5’er kiloluk toz şekerlerin marketlerden toplatılıp daha yüksek fiyatlardan satıldığına dair tespitler yapıldığını, haklarında tutanak tutulduğunu açıkladı.

Toz şekerleri marketlerden toplamışlar! Samsun Haber

Samsun Haberleri - Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, fırsatçılık yapmak isteyenlere yönelik denetimlerin Ramazan ayında da sıkılaştırılarak sürdürüleceğini söyledi.
Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Piyasada Darlık Yaratıcı, Piyasa Dengesini ve Serbest Rekabeti Bozucu Faaliyetler İle Tüketicinin Mallara Ulaşmasını Engelleyici Faaliyetlerle İlgili Denetimlere Etkin Bir Şekilde Devam Edilmektedir.
Samsun Valiliği Ticaret İl Müdürlüğümüz, haksız fiyat artışları ve stokçuluk ile fiyat etiketlerine yönelik denetimlerini ilgili kanunlar uyarınca ilimiz genelinde gerek resen gerekse vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine aralıksız sürdürmektedir.
Ticaret İl Müdürlüğümüzce yapılan denetimlerde bazı tedarikçi ve perakende işletmeler tarafından 5’er kiloluk toz şekerlerin marketlerden toplatılıp daha yüksek fiyatlardan satıldığına dair tespitler yapılmış olup, haklarında tutanak tutulmuştur. Piyasada darlık yaratıcı, piyasa dengesini ve serbest rekabeti bozucu faaliyetler ile tüketicinin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetlerde bulunan tedarikçi ve perakende işletmelere ait tutanaklar değerlendirilmek ve gereği yapılmak üzere Ticaret Bakanlığımız Haksız Fiyat Değerlendirme Kuruluna intikal ettirilmektedir.
6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun Ek-1’inci maddesinin ikinci fıkrası kapsamında piyasada darlık yaratıcı, piyasa dengesini ve serbest rekabeti bozucu faaliyetler ile tüketicinin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetlerde bulunan üretici, tedarikçi ve perakende işletmelere Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulunca yüz bin Türk lirasından iki milyon Türk lirasına kadar idari para cezası uygulanmaktadır." denildi.
Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, tedarikçi ve perakende işletmeleri piyasada darlık yaratıcı, piyasa dengesini ve serbest rekabeti bozucu faaliyetlerde bulunarak tüketicilerimizin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetlerde bulunmaktan kaçınmaları konusunda uyaran Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, fırsatçılık yapmak isteyenlere yönelik denetimlerin Ramazan ayında da sıkılaştırılarak sürdürüleceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344