banner433

Başkan Demir: İki Tesisin Maliyeti 5, Kazancı 30 Milyon Lira

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bafra ilçesine yeni kurulan taş kırma tesisini ziyaret etti. Burada Samsun ekonomisi ve altyapı çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Demir: İki Tesisin Maliyeti 5, Kazancı 30 Milyon Lira

Tesiste aylık 60 bin ton malzeme üretildiğini söyleyen Başkan Demir, “Ekiplerimiz sahada gece gündüz iş başında. Hedefimiz Samsun’un altyapısını bitirmek” dedi.

SAMĞ'nün Uçuş Akademisine Ziyaret
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Üniversitesi’nin Ballıca Yerleşkesi’nde bulunan Uçuş Akademisi’ni ziyaret etti. Bünyesinde uçak pisti, bakım onarım merkezi, hangar, uçuş okulu bulunan ve pilot yetiştiren akademiyi Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ile birlikte inceleyen Başkan Demir, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Tamamını Bu Taş Kırma Tesisi Üretecek
Başkan Demir daha sonra Bafra ilçesine geçerek, Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile bir araya geldi. Derbent Mahallesinde kurulumu tamamlanan ve 19 Mayıs, Alaçam, Yakakent ile Bafra ilçelerinin yol temel malzemesini tamamını kendi üretecek olan sabit konkasör (taş kırma) tesisinde incelemelerde bulunan Demir, burada çeşitli açıklamalarda bulundu.

Gece Gündüz çalışılıyor
Taş kırma tesisinde aylık minimum 60 bin ton malzeme üretildiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şunları söyledi:

Tesisimiz çalışmaya başlayalı bir hafta oldu. Şu an burası bizim altyapıdaki çok önemli bir yatırımımız. Aylık minimum 60 bin ton malzeme üretiyoruz. Yıla vurduğunuzda yollarımızın altyapısı için yılda yaklaşık 700 bin ton yapıyor. Bu çok önemli bir malzeme. Temel altı dediğimiz bu sathi kaplamanın altına serdiğimiz malzeme.

İki Tesisin Maliyeti 5 Milyon, Kazancı 30 Milyon Lira
Bu tesisi yeni kurdurduk. Bir tane Bafra’ya bir tane de Çarşambaya kurduk. Şu anda Bafra’da tam ekip gece gündüz çalışıyor. İki tesis bize 5 milyon TL’ye mal oldu. Ama bunların bize kazandırdığı yıllık 30 milyon lira. Geçmişte bu malzemeyi dışarıdan satın alıyorduk. Artık burada üretiyoruz.

19 Mayıs, Bafra, Yakakent ve Alaçam ilçe belediyeleriyle çalıştıklarını ve bütün imkanları birleştirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Demir, buradaki hedeflerini şöyle anlattı:

Bu sene Bin 100 Kilometre Yol yapılacak
Şu an Samsun genelinde 300 makine ile sahadayız. Amacımız 4 yıl içinde tüm Samsun’un alt yapısını bitirmek. Geçen sene 447 kilometre yol yaptık, bu sene 1100 kilometre daha yapacağız. Bunların altyapısı tam tekmil hazır.

Bafra'da Alt Yapı Eksiği Kalmayacak
Bu sene Bafra’daki programımızı bitiriyoruz. Şöyle bir iki yıl içerisinde Bafra’da altyapı yol eksiği kalmayacak.

Tüm İşler İhale Olmadan Belediye Yapıyor, Maliyet Yarıya İniyor
İçme suyu ile ilgili de çalışıyoruz, ekiplerimiz iş başında. Yaptığımız tüm işleri belediye olarak imal ediyoruz. İhale etmiyoruz artık. Betonları da biz yapıyoruz. Normalde ihale ettiğimizin yarısından daha düşük bir maliyete. Bir de kaliteyi çok yükselttik. Gece gündüz iş başındayız. Samsun her şeyin en güzeline layık.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344