banner341

City Mall için ÇED kararı açıklandı

Samsun'un Atakum ilçesinde inşa edilen yeni AVM için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 'ÇED Gerekli Değildir' kararı çıktı. City Mall'in kısa süre sonra açılması planlanıyor.

City Mall için ÇED kararı açıklandı ABONE OL

Samsun'da Atakum ilçesine işadamı Abdulvahap Çelik tarafından yaklaşık 3 yıl önce inşasına başlanılan City Mall AVM'de sona gelindi. Birçok kez sorunlarla karşı karşıya kalan AVM için gerekli son kararda verildi.  

Bakanlıktan beklenilen "ÇED" raporu ile ilgili "ÇED Raporu Gerekli Değildir" karar çıktı.  Bakanlıktan konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, "Samsun ili Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi tapuda kayıtlı F36B16A3B Pafta, 8425 ada 9 Nolu Parsel mevkiinde ki Abdulvahap Çelik tarafından yapılması planlanan Alışveriş Merkezi projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosya incelenmiş ve değerlendirilmiştir. ÇED Yönetmeliği'nin 17. maddesi gereğince Alışveriş Merkezi projesine Valiliğimizce 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı verilmiştir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4