Samsun'da ekmek zammı kaldırıldı!

Samsun’da ekmeğe yapılan yüzde 9 oranındaki zam Vali Zülkif Dağlı’nın girişimleri ile kaldırdı.

Samsun'da ekmek zammı kaldırıldı!

Samsun Fırıncılar Odası tarafından 13 Haziran günü ekmek fiyatına yaklaşık yüzde 9 oranında zam yapılmıştı. 200 gram 1,25 TL'den satılan ekmek, yeni fiyat tarifesine göre 220 gram ve 1,50 TL olmuştu. 
Samsunlular tarafından tepkiye yol açan zam, Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın girişimleri ile kaldırdı. 

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin 09.06.2020 tarihli ve 10 sayılı kararı ile 13.06.2020 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe konulan ekmek zammı, Valimiz Sayın Dr. Zülkif DAĞLI’nın girişimleri sonucunda, İtiraz Komisyonunun 29.06.2020 tarihli ve 2020/1 sayılı Kararı ile yürürlükten kaldırılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan DAŞTAN
Vatan DAŞTAN - 2 yıl Önce

Gücü yeten yetene, devletin valisi ekmek üreten "halk"a "hayt, zam mam yok" deyip müdahale edebiliyor, devletin valisi en pahalı suyu satan "belediyeye" "gıkını çıkartmıyor".Avuntumuz adaletin tecelli edeceği ahiret...Osman Kaymak neden aynını yapmadı?

Vatan DAŞTAN
Vatan DAŞTAN - 2 yıl Önce

Gücü yeten yetene, devletin valisi ekmek üreten "halk"a "hayt, zam mam yok" deyip müdahale edebiliyor, devletin valisi en pahalı suyu satan "belediyeye" "gıkını çıkartmıyor".Avuntumuz adaletin tecelli edeceği ahiret...

SIRADAKİ HABER

banner4