banner433

Samsunspor'da Aztopal ve Sağlam'dan Gündeme Dair Önemli açıklamalar

Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Altınordu ve Giresunspor maçlarını değerlendiren Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, “Altınordu maçında oyuncularımız sorumluluk aldılar. Çok iyi mücadele ortaya koydular. Maalesef oyuna çok iyi başladığımız, çok iyi götürdüğümüz ve sonrasında 10 kişi kaldığımız, 10 kişi kaldıktan sonra da her oyuncunun daha fazla sorumluluk aldığı, eksilen arkadaşlarının yerine de bir performans ortaya koyduğu bir mücadele izledik. 9 kişi kaldıktan sonra da yine oyuncularımız biraz daha sorumluluk aldılar ve üst düzey bir mücadele ortaya koyarak orada belki de Samsunspor ruhunu ön plana çıkararak güzel bir maç oynadık. Biz o günkü karşılaşmada gerçekten oyuncularımızın vermiş olduğu mücadeleden dolayı gurur duyduk. Daha sonraki hafta Giresunspor karşısında kazandığımız taktirde lider olabileceğimiz ve hepimizin istediği yere gelebileceğimiz bir karşılaşma oynadık. Karşılaşmanın ilk kırmızı karta kadar olan bölümünde yani 70 dakikalık bölümünde oyuncularımız gerçekten bir şampiyon nasıl oynar, nasıl mücadele eder bunu ortaya koydular. Sadece tek eksik olan goldü. Sonraki süreçte özellikle ikinci yarıda her an golü bulacağımız futbol ortamını da oluşturmuştuk. Sonrasında maalesef gereksiz bir kırmızı kartla eksik kaldık ki, sonraki süreçte yine oyuncularımız bu isteklerinden, arzularından ve coşkularından vazgeçmediler. Oyunu yine elinde tutarak mücadeleye devam ettik. 9 kişi kaldık yine oyuncularımız kazanmak için ellerinden geleni yaptılar hatta pozisyon bulduğumuz dakikada maalesef golü yedik. Açık konuşmak gerekirse 2 karşılaşmada da takımımızın ortaya koyduğu oyundan, mücadeleden, istekten, coşkudan ben sonuna kadar memnunum. Yapmamız gereken iş bundan sonraki karşılaşmalara özellikle ilk oynayacağımız Tuzlaspor karşılaşmasına bu ruhu, bu isteği ve coşkuyu aktarıp orada bizim geleceğimiz açısından bize yol açacak olan bu karşılaşmayı kazanmak istiyoruz” dedi.
Takımın şampiyon olacağına yürekten inandığını belirten Ertuğrul Sağlam, “Maalesef ülkemizdeki futbol aklı ve futbol ortamı bu. Değerlendirme anlayışımız ve değerlendirme kültürümüz sadece sonuçlarla işleyen bir durumda. Kazandığımız taktirde hiçbir şeyi sorgulamayan ama kaybettiğinizde de işler nasıl gelişirse gelişsin olaya kötümser bir yaklaşımın olduğu bir anlayışımız var. Kahramanlıkla hainlik arasında o kadar ince çizgi var ki, maalesef biz bunu kaçırıyoruz. Giresunspor maçında iyi oynarken Guido’nun topu gol olsaydı, biz o maçı kazansaydık lider olacaktık ve herkes oyuncularla ve bizlerle alakalı methiyeler düzecekti. Lider takımın lider hocası ve oyuncuları ya da yöneticileri olarak bugün çok farklı şeyler konuşulacaktı. O top döndü bize gol oldu. Maçtan sonra yaşadıklarımız, maruz kaldıklarımız. Maalesef olay burada kilitleniyor. Bu kadar ince bir çizgi içerisinde yaşıyoruz. Bu böyle olmamalı. Karşılaşma sonrasındaki oyuncularımızın bizlerin maruz kaldığı eleştiriler, hakaretler, insanlık dışı söylemler gerçekten Samsunsporluyum diyen kimseye yakışmıyor. Ben onların Samsunsporlu olduklarına da inanmıyorum. Dolayısıyla bu takımın neredeyse yüzde 75’inden daha fazlası geçen senede burada görev yapmış. Her Samsunsporlunun ‘artık bu ligden kurtulalım’ dediği ligden o Samsunsporluları kurtaran, ikinci ligden birinci lige çıkarken o şampiyonlukta emeği olan oyuncular. Bugün gelinen noktada da halen ikinci sıradayız ve bizi Süper Lige çıkaracak pozisyonun içerisindeyiz. Dolayısıyla şunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum ki, bu çocuklar yapılan hakaretlerin ve söylemlerin hiç birisini hak etmiyor. İnşallah bu takımı birinci ligden Süper Lige taşıyacak olan o çocuklarda bunlar. Allah’ın izni ile ben oyuncularımıza sonuna kadar inanıyorum ve güveniyorum. İnşallah bu işi sonuna kadar getirecekler ve bu takımı şampiyon yapacaklar. Bu takım şampiyon olacak. Ben buna yürekten inanıyorum. Samsunsporluyum diyen, Samsunspor’u seven herkesin de bu şampiyonlukta pay sahibi olmalarını istiyorum. Bu şampiyonluğun bir tarafından tutmalarını istiyorum. O yüzden bundan sonraki süreçte de herkesin bu çocukların motivasyonunu ve moralini yükseltecek şekilde hareket etmesi ve şampiyonlukta da pay sahibi olmasını istiyorum” diye konuştu.
Samsunspor’un şampiyonluğunda herkesin pay sahibi olmasını isteyen Ertuğrul Sağlam, “Maalesef son süreçte özellikle kulübümüzle alakalı bazı yanlış algının ve yanlış anlaşılmaların olduğunu görüyoruz. Samsunspor kulübü şuanda bir modern kulüp nasıl yönetiliyorsa o şekilde yönetiliyor. İçeride kurumsal yapı böyle güzel işliyor. Her çalışan görev bilinci ve sorumluluğu içerisinde işini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Bu doğrultuda bizde tamamen kendi işimize odaklanıp sahanın içerisinde kalıp işimizi de doğru şekilde yapma şansı buluyoruz. Yani herkesin sorumluluk aldığı, hedeflerimize doğru giden yolda bize katkı sağladığı bir kulüp ortamı burada var. Dolayısıyla buradaki hiyerarşi de buna yönelik gayet güzel bir şekilde işliyor. Her birim ‘takıma nasıl katkı yaparım’ bu konuyla alakalı çok büyük fedakarlıklar yapıyor. Dolayısıyla böyle bir kulüp yapısı içerisinde bizde işimizi güzel bir şekilde devam ettireceğiz ve mutlu sona ulaşacağız. Herkes bunu böyle bilsin. Kesinlikle bu takım süper lige çıkacak ve süper lige çıkarken de Samsunspor’u seven herkesin de bu başarıda pay sahibi olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
Sakat oyuncular hakkında da bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “Milli arada takımımızda hem zihinsel anlamda oyuncularımızın o moral bozukluğunu üzerinden atmak için fırsatımız oldu. Bununla ilgili çalışmalarımız da oldu. Hem de fiziksel olarak Çarşamba gününden beri çok yoğun bir çalışma dönemi geçirip, inşallah Tuzla maçına kadar da bu çalışmalarımızı devam ettirip, güzel bir şekilde hazırlanacağımızı düşünüyorum. Hem zihinsel hem de fiziksel açıdan takımımızı çok daha iyi bir seviyeye getirdik. Bu arada sakatlıkları olan arkadaşlarımız vardı. Onlarla ilgili de güzel gelişmeleri oldu. Tedavileri çok güzel geçti. Bugün Brice Dja Djedje takımla birlikte antrenmanlara katıldı. Kevin Boli birkaç gündür takımla beraber antrenmanlara katılıyor. Gökhan Karadeniz’in ufak bir sakatlığı vardı. Oda bugün takımla beraber sahada. Bunun yanında Kerem Can Akyüz’ün ufak bir sakatlığı var. Oda kırmızı kart cezalısı olduğu için onun sakatlığı bizim hafta sonu oynayacağımız maça etki etmeyeceğini biliyoruz. Bununla beraber de moralimiz gayet üst seviyede, motivasyonumuz gayet üst seviyede. Dolayısıyla ben kentin dinamiklerinin de bize tam anlamıyla destek olduğu, bizim yanımızda olduklarını hissederek bundan sonra bu şehirdeki gücü biz sinerjiye dönüştürüp, inşallah bundan sonraki süreci de çok iyi bir şekilde geçireceğimize inanıyorum. Bu konuşmamı da şu şekilde tamamlamak istiyorum. Hep birlikte başaracağız” dedi.

MUSTAFA AZTOPAL: TAKIMDA ÇOK İYİ KENETLENME VAR
Konuşmasında taraftara seslenen Genel Menajerimiz Mustafa Aztopal, “Sevgili Samsunspor taraftarlarına merhaba. Önemli bir haftaya giriyoruz. Sizler gibi bizler de tabii ki bu haftanın ne kadar önemli bir hafta olduğunun farkındayız. Sezonun en başından bu yana yoğun bir sezon geçirdik. Yaşadığımız olayları tekrar hatırlatmaya gerek yok. Birçok olumsuzluk da yaşadık. Belli dönemlerde insanız bizler de hata yaptık ama geldiğimiz noktada bugün itibariyle ligin ikincisi konumundayız. Bu avantajı son 4 haftada biraz daha anlamlı hale getirebilirdik. İstediğimiz puanları alamamamıza rağmen halen ligin ikincisi konumundayız. Yani şu an itibariyle bu takım direkt çıkabilecek konumda. Dolayısıyla son 7 haftaya girerken ligin bundan sonraki döneminin en önemli müsabakasına çıkıyoruz. Şunun bilinmesini tüm Samsunspor taraftarlarından istiyorum. Hafta başından beri başkanımızın da bu konuyla alakalı açıklamaları var. Hocamızın bugün de açıklaması var. İçeride yani oyuncu grubu arkadaşlarımızla, hocalarımızla, bizlerle, başkanımızla, tüm çalışanlarımızla birlikte inanılmaz bir birlik, beraberlik ve kenetlenme var. Bunun kesinlikle yansıması çok iyi olacaktır. Buna inancımız sonsuz” diye konuştu.

Genel Menajer Mustafa Aztopal konuşmasına şöyle devam etti;
“Şu an itibariyle Samsunspor takımı ligin ikincisi ve Süper Lig’e çıkmak için bundan sonraki tüm müsabakalar çok önemli. Burada ter akıtan tüm oyuncuların üzerinde ciddi manada baskı var. Şöyle bir baskı var. Üzerlerinde bir sorumluluk var. Elbette bu sorumluluğu taşıyan insanlar ve hepsi tecrübeli insanlar. Hepsi şampiyonluk yaşamış futbolcular. Elbette bu forma ağır forma, elbette bu baskıyı hissedecekler. Fakat onun dışında bu saatten sonra eleştirilerin de rafa kaldırılmasından yanayım. Eleştirilerin dışında ufacık çocuklarına, ailelerine, annelerine, babalarına ve maalesef buna hocamızın da ailesi dahil olmak üzere çok ağır hakaretler, küfürler ve bir takım saldırılara maruz kalmaktalar ki, dünyanın hiçbir yerinde bu kabul edilebilir şey değil. Hele bizim gibi Türkiye’nin belki de en güzel şehirlerinden biri olan Samsun’da bu kabul edilebilecek bir durum olamaz. Herkesin haysiyeti var, herkesin ailesi var. Biz inanıyoruz ki bunu yapan kesim çok azınlıkta olan bir kesim ve maalesef bu mücadeleye zarar verebilecek bir kesim. Ben çocukluğumdan beri Çiftlik caddesinden (İstiklal Caddesi) Bulvara, Sanayi Sitesi’nin içinden geçerek statlara yürümüş kişilerdenim. Oralardan gelen nesillerin, o jenerasyonun evlatlarının ve torunlarının sonuna kadar Samsunspor’a sahip çıktığını ve bunu da büyük bir çoğunluk olduğunun farkındayız. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Fakat bu azınlığın oluşturduğu bu tahribatı da hep birlikte önlememiz gerekiyor. Biz sizin verdiğiniz güçle buraya kadar geldik. Yine söylüyorum, elbette çok daha iyi konumda olabilirdik. Hatalar yapıyoruz ama bundan sonraki süreçte bu hataları en aza indirip, en başarılı sonuçları almak yine hep birlikte dayanışmayla mümkün olacaktır. Bizim de bundan en ufak bir şüphemiz yok. Bahsettiğim ve gerçekten utanılacak şeyleri yapanların azınlıkta ve hiçbir şekilde koskoca Samsunspor camiasını temsil etmediğini biliyoruz. Dolayısıyla bu takım çok önemli bir kenetlenme içerisinde. Bu takım, layık olduğu Süper Lige çıkmak için her şeyi yapacak. Başkanımızın önderliğinde, oyuncularımızın, hocamızın, burada çalışan herkesin, aşçının, temizlikçinin, çimcinin herkesin inanılmaz bir sevgi ve saygı çerçevesinde ilişkisi var. Bu ilişkinin sonucu mutlaka sizlerin de desteği ile başarıyı getirecektir. Bundan en ufak bir şüphemiz yok.
Burada çok kompakt bir yapı var. Bu başkanımızın bir yönetim şeklidir. Kendi diğer tüm şirketlerinde de bunu böyle uygulamış. Belli sorumlulukları, güvendiği, inandığı, hem iş bilgisine hem de namusuna güvendiği insanlara vererek değerlendiriyor. Elbette sonunda kendisi bir değerlendirme zaten yapar, her şekilde yaptığı gibi ama burada çok kompakt bir yapı var. Hocamız kendi işine yoğunlaşmış bir şekilde. Yönetim Kurul Üyemiz Veysel Bilen ve Genel Müdürümüz Soner Soykan tamamen kendi işlerine yoğunlaşmış bir vaziyette, ben de kendi işime yoğunlaşmış bir vaziyetteyim. Başkanımız da bunların üzerinde vizyoner ve liderliğini yapıyor. Burada herhangi bir sorun olması mümkün değil. Bu kulübü, sahanın içinde de sahanın dışında da oluşturduğumuz yapı ile en iyi şekilde temsil edip, en iyi yerlere getirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Son 2 sezondur Yüksel beyin başkanlığında yürütülen bu iş, kısa, orta ve uzun vadeli olarak çok daha iyi yerlere gelecek. Bunu herkes görecek.
Bu haftaki maç çok önemli ve herkesin desteğini bekliyoruz. İçeride çok iyi bir kenetlenme var. Siz değerli Samsunsporluların desteğini hissettiğimiz andan itibaren bu kenetlenmenin gücü daha da çok artacak. İnşallah Cumartesi günü çok iyi bir skorla taraftarlarımızı mutlu edecek ve önümüzü açacak bir skorla buraya dönmüş olacağız.”

YORUM EKLE

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344