banner341

Ertuğrul Sağlam Açıkladı: Samsunspor Kaç Transfer Yapacak?

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, katıldığı bir programda, transfer döneminde kaç transfer yapmayı düşündüklerini anlattı.

Ertuğrul Sağlam Açıkladı: Samsunspor Kaç Transfer Yapacak? ABONE OL

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, "Sayısal olarak çok fazla oyuncu ayrılmayacak aramızdan. Yaklaşık 7-8 transfer yapmayı hedefliyoruz. Tercihimiz bize fayda sağlayacak en isimlerden yana olacak"dedi

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, katıldığı bir programda taraftarların merak ettiği transfer konusunda açıklamalarda bulundu. İyi bir oyuncu gruplarının olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam, transferde 7-8 ismi kadroya kazandırmak istediklerini ifade etti. Sağlam, "Sakatlığı devam eden Okan Dernek ve Bünyamin Cesur Karataş ile gençlerimizin dışında toplam 19 oyuncumuz var elimizde. Zaten sezon planlaması yapıldığında sayısal anlamda eksiğiz. Sayısal olarak çok fazla oyuncu ayrılmayacak aramızdan. Yaklaşık 7-8 transfer yapmayı hedefliyoruz. Önceliğimiz ise yerliden yana olacak" dedi.

Öte yandan Kulüp başkanı Yüksel Yıldırım ise önceki gün katıldığı video konferansta ise şunları söyledi;

"Amacım kimseyi kötülemek değil. Kulüplere gelip başkan olup, sonra bırakmamak için direnenler ve başkanlık imajını kullanıp başka işlerle uğraşanlar için dedim. Futbola destek vermek yerine kendi çıkarlarını sağlamak için oralarda olduklarını gördüm. Çok açık biriyim ve kimseye de biat etmediğim için bu düşüncelerimi açıkça ifade ettim. O nedenle Samsunspor akılla yönetilmeli dedim”

Amaımız Gençlik ve Spor Bakanlığı Mehmet Kasapoğlu’nun ifade ettiği gibi iyi futbolcular yetiştirip, ihraç eden durumuna gelmek olduğunu. Bu sayede kulüpler para kazanacakları bir yapıya sahip olacak. Bunu Portekiz çok güzel yapıyor. Tekerleği yeniden icat etmenin gereği yok. Günü kurtarmak değil, geleceği düşünmek zorundayız. Bu nedenle Samsunspor’da gelecek planlaması yapıyoruz.” 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4