Genk ekibi Samsunspor’da - Samsunspor Haberleri

Futbol Akademisi İşbirliği Protokolü kapsamında, Genk'in 3 antrenörü Samsun'a gelerek Samsunspor'un U-14 ve U-16 antrenmanlarını takip etti.

Genk ekibi Samsunspor’da - Samsunspor Haberleri

Belçika 1. Lig ekiplerinden ve 2018-2019 sezonu şampiyonu KRC Genk ile yapılan eğitim protokolü doğrultusunda kulübümüze gelen; KRC Genk Akademi Sportif Direktörü Koen Daerden, KRC Genk eski Teknik Direktörü – Scout Jos Daerden ve Thibaut Courtois ile Simon Mignolet, gibi dünyaca ünlü kalecileri keşfeden ve yetiştiren Akademi Kaleci Antrenörü – Altyapı Scout ekibinden Poll Peters, 5 gün boyunca antrenmanlarımızı takip ederek gözlemlerde bulunacak.
Bugünkü program doğrultusunda altyapı tesislerimizin fiziki şartları, takımlarımızın antrenman planları ve akademi gruplarımızın mevcut durumları hakkında yapılan sunumları inceleyen ve elit ligde mücadele eden U17 takımımızın antrenmanını takip eden KRC Genk antrenörleri, bu bilgiler ışığında bir rapor hazırlayarak kulübümüze sunacaklar. Ayrıca Belçikalı antrenörler, KRC Genk kulübünün yapısı ve akademi işleyişi ile ilgili de sunum yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4