banner341

Ligler Ne Zaman Başlayacak? UEFA Samsunspor'u da İlgilendiren Kararını Verdi

UEFA İcra Kurulu, 55 üye ülke federasyonuyla yaptığı görüşmelerin ardından bugün telekonferans ile bir toplantı düzenledi. UEFA, koronavirüs nedeniyle durdurulan ligler hakkında son kararını açıkladı.

Ligler Ne Zaman Başlayacak? UEFA Samsunspor'u da İlgilendiren Kararını Verdi ABONE OL

UEFA, sağlık konusunun her zaman birinci planda olduğunu belirtip federasyonlara liglerin ağustos ayına kadar tamamlanmasının tavsiye edildiğini duyurdu.    HASRETİN ADI SAMSUNSPOR

LİGLER TAMAMLANAMAZ İSE NE OLACAK?
UEFA, liglerin olağan şekilde tamamlanamaması halinde, yeni bir format uygulanması önerilirken (Play-off gibi) bu kararın 27 Mayıs tarihine kadar bildirmesi gerektiği her şeye rağmen maçların oynanması için ortam oluşmazsa önümüzdeki sezon Avrupa'ya gidecek takımların sportif başarıya göre (ligdeki son puan durumu) belirlenmesi gerektiğini belirtti.

Maçların tamamlanamama kararının, ülkelerin spor müsabakalarını yasaklaması ya da ekonomik problemler yaşanması halinde alınabileceği belirtildi.  

AVRUPA KUPALARI AĞUSTOS AYINDA
UEFA, Avrupa kupaları için yeni sezonun ağustos ayında başlayacağını duyurup liglerdeki kesin sonuçların bu tarihten önce kesinleşmesi gerektiğini ifade etti.

UEFA, 2021'e ertelenen turnuvanın EURO 2020 ismiyle oynanacağını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366