Samsunspor, Gümüşhanespor hazırlıklarına başladı

Samsunspor , hafta sonu kendi evinde karşılaşacağı Gümüşhanespor maçı hazırlıklarına bu akşam yaptığı idmanla başladı.

Samsunspor, Gümüşhanespor hazırlıklarına başladı ABONE OL

Nuri Asan Tesisleri’nde Teknik Direktör Taner Taşkın yönetiminde başlayan idman ilk olarak ısınma hareketleri, 5’e 2 çalışma ve çift kale maçın ardından son buldu.Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Teknik Menajer Yücel Uyar, Amed Sportif Faaliyetleri’nden alınan mağlubiyetin kendilerini üzdüğünü ve herkesin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Amed Sportif Faaliyetleri maçında beklenmedik bir sonuç alındığını belirten Yücel Uyar, “Bu konuda mutsusuz. Bu sonucun verdiği moral bozukluğunu taşıyoruz. Şampiyonluğa oynayan takımlar 3 ya da 4 
mağlubiyetle sezonu bitirmek zorundalar. Biz kredimizi çok erken kullandık diye düşünüyorum. Ama Yılport Samsunspor taahhütlerini bütün futbolculara, teknik adamlara eksiksiz yerine getiriyor. Biz de bunun bilincindeyiz. Teknik heyetinden futbolcusuna, masöründen malzemecisine kadar çalışan herkes sorumluluklarını yerine getirecek. Oynayan futbolcu, oturan arkadaşına ve hocasına sorumludur. Çünkü onlar tercih edildi, arkadaşlarını temsil ediyorlar. Herkes en iyisini yapmaya çalışıyor. Burada art niyet aramıyoruz” dedi.

Takımın çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini ifade eden Yücel Uyar, “Oynadığımız hazırlık maçları belki bizi biraz yanıltmış olabilir. Ama oynadığımız takımlar üst ligdi. Bu lig enteresan bir lig. Yılport Samsunspor tarihinde ilk kez bu ligde oynuyor. Uyum sağlamaya zorlanıyor. Çünkü ikinci ligde topun oyunda kalma süresi yaklaşık 45 dakika. Bir de rakip birinci golü bulunca, rakibin yatmalarını da hesaplarsak topun oyunda kalma süresi 10 dakika daha azaldı. Hakem de ona biraz müsaade etti. Bu lige bir an önce adapte olup, uyum sağlamak zorundayız” diye konuştu.

Şampiyon olmak için bundan sonra kaybetme lükslerinin olmadığını belirten Yücel Uyar, “Takımımızın kadrosunun iyi olması, oyuncuların daha kaliteli olması işi çözmüyor. Hocaların dediği gibi, ‘kötü mücadele edilir ama koşmanın kötüsü olmaz’ diye. Biz bunları sorgulayacağız. Çünkü herkes elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda. Takımımızda 25-26 kişilik seçilmiş bir kadro var. Sahaya çıktığında en iyisini yapmak zorunda. Çünkü yedekte oturan arkadaşlarını da temsil ediyorlar.18 kişilik kadronun dışında kalan oyuncular da değerli oyuncular. Onun için herkes sorumluluklarını yerine getirecek. Getirmeyenler belki yedek kulübesinde oturacak, belki de tribüne çıkacak. Yılport Samsunspor’da ilk 11’de oynayan birkaç hafta sonra 18 kişilik kadronun dışında kalabilir. 18 kişilik kadronun dışında olan da gelip oynayabilir. Böyle rekabet edebilecek bir kadro elimizde mevcut. İnşallah bu kazadır diyelim. Ama bizim elimizden gelenin en iyisi bu değildi. Mücadele eksikliğimizi söylemek ve bununla yüzleşmek zorundayız. Oyuncularımıza gerekli uyarıları hocamız yapmıştır ve yapıyordur. Bu inşallah ders olur. Bundan sonra çok kaybetme lüksümüz yok. 3 mağlubiyetimiz var. 5 olursa yarışta sıkıntı yaşayabiliriz. Fikstür avantajımız var ama oynamadan hiçbir maç kazanılmıyor. Onun için biz her maçı tek tek oynayıp kazanmaya bakacağız” şeklinde konuştu.

Takımın lehine verilmeyen penaltılar ve aleyhine verilen penaltı kararlarının videolarını alıp gerekli yerlere ileteceklerini ifade eden Yücel Uyar, “Penaltı pozisyonuna rakip oyuncular bile şaşırdı. Bu konuda bir girişimimiz olabilir. Çünkü bu ilk değil. Takımımız henüz penaltı atmamış ama aleyhimize verilen 6 penaltı var. Bizim aleyhimize verilen ve bize verilmeyen penaltılarla ilgili görüntüleri alıp bir değerlendirme yapacağız ve bunları gerekli yerlere ileteceğiz. Çünkü Yılport Samsunspor camiası böyle birkaç tane hakemin kötü yönetimi ile maç kaybetmesi mümkün değil. Bunu sindiremeyiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4