banner327

Samsunspor kamuoyuna açıklama

2 Eylül 2015 tarihinde bir internet haber sitesinde Samsunspor kulübü adının da karıştırıldığı haber ile ilgili bir açıklama yaptı.

Samsunspor kamuoyuna açıklama ABONE OL

Samsunspor’dan açıklama ise şöyle;

“Özellikle Geçmiş Dönem Başkanlarımızdan Sayın Fuat Köktaş’ın adı öne çıkarılarak, geçmiş dönem yöneticilerimizin de suçlandığı bu mesnetsiz haberle ilgili olarak açıklama yapma gereği hâsıl olmuştur.

Kulübümüzün içinde bulunduğu finansman güçlüğü nedeniyle, 2006 yılında görev yapan Yönetim Kurulu üyelerinin, kendilerine ait firmalar üzerinden şahsi kefaletlerini kullanarak Samsunspor ‘un muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere kredi aldığı ve bunu Kulübe borç olarak yazdırdığı bilinen bir gerçektir.

Kulübün kısa dönemdeki nakit sıkışıklıklarını aşmak adına başvurulan bu yöntem hemen her dönemde uygulanmakta olup, sorumluluk ve şahsi risk alıp Kulübümüz için imza atan Dönemin yöneticilerine teşekkür etmek gerekirken bu fedakârlığı çıkar sağlamaya dönük bir işlem olarak göstermeye çalışmak en basit tanımıyla vicdansızlıktır.

Kaldı ki sonrasında kamuoyuna da yansıdığı gibi söz konusu dönemin yöneticileri bankalara borçlandıkları bu parayı geri almamış / alamamış ve Kulübe bağış makbuzu kesmek durumunda kalmışlardır.

 

Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye dönük bu tür haberler, geçmişte görev yapan sorumluluk sahibi arkadaşlarımızı üzdüğü gibi, gelecekte de Kulübümüzde görev alacak arkadaşlarımızı tedirgin edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

SAMSUNSPOR”

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 06:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner318

banner4