Samsunspor Kulübü Derneğinden 23 Nisan Kutlaması ve Davet

Samsunspor Kulübü Derneği, Meclisin açılışının 100. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınlatarak, insanlara davette bulundu.

Samsunspor Kulübü Derneğinden 23 Nisan Kutlaması ve Davet ABONE OL

Samsunspor Kulübü Derneğinden yayınlanan mesajda şöyle denildi;
19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadelemiz, Amasya, Erzurum ve Sivas Kongreleriyle İstiklal mücadelemizin esasları belirlenmiştir.

23 Nisan 1920’de Ankara’da ülkemizin tüm şehirlerinden temsilcilerin katılımıyla milletimizin istiklalini temin ve istikbalini inşa etmek üzere Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde TBMM’de toplanmıştır.

Milli tarihimizin en önemli günü olan 23 Nisan 1920’nin hatırasını dünyanın tüm çocukları için emsalsiz bir bayrama dönüştüren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanları, kurulduğu günden bu yana TBMM çatışı altında milletimizin İstiklal ve İstikbal Mücadelesine omuz vermiş tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyoruz. 

Bu nedenle evlerimizde yapacağımız kutlamalar sebebiyle 23 Nisan 2020 Perşembe günü saat 21.00’de tüm çocuklarımızı bayraklarıyla birlikte balkon ve pencereye çıkarak İstiklal Marşı’nı okumaya davet ediyoruz.   Atatürk'ten tarihi 'benzinde vergi' açıklaması - Ekonomi haberleri

SAMSUNSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366