Teknik Direktör Bayram Bektaş Açıklamalarda Bulundu

Teknik Direktör Bayram Bektaş, bugünkü antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Teknik Direktör Bayram Bektaş Açıklamalarda Bulundu

İlk olarak Samsun’daki çalışmaları değerlendiren Teknik Direktör Bayram Bektaş, “Çalışmalarımız devam ediyor. Dayanıklılık ve kuvvet çalışıyoruz. Gençlerimizi de bu süreçte görüyoruz. Hafta sonu ilk kampımıza başlayacağız. Sakatlıksız bir şekilde geçirmek istiyoruz. Her oyuncuya ihtiyacımız var. Gelen oyuncuların hepsinin sağlık kontrolü bitti. Bugün Novikovas ve Tomane’de geldi, sağlık kontrolünden sonra takıma katılacak. Transfer görüşmeleri devam ediyor. İyi oyuncuları kendi takımlarından getirmek zor. En kısa zamanda ihtiyaç olan forvet, orta saha ve sağ bek takıma dahil olacak. Yücel Uyar, gençler hakkında bana bilgilendirme yaptı. Bir an önce kadro bütünlüğünü oluşturmak istiyoruz. Novikovas milli takımda olduğu için ekstra izinliydi. Uzak ülkeden gelen oyuncuları da göz önüne alarak erken toplandık. Bu süreçte de gençlerimizi görme fırsatımız oldu. Kampta 30-35 oyuncu ile çalışamıyorsunuz. Kampta oyun planı ve sisteminizi çalışmanız gerekiyor. O açıdan Samsun’daki süreç önemliydi” dedi.
Kamp sürecince oynanacak olan hazırlık maçları hakkında bilgi veren Bayram Bektaş, “Hazırlık maçları belli değil. Giresunspor ile bireysel olarak görüştük. Kampta bulunduğumuz takımlara göre kimle maç oynayacağımız belli olacak. Giresunspor Teknik Direktörü Hakan Keleş beni arayarak hazırlık maçı yapmak istediklerini söyledi. Belki de sezon açılış maçı olabilir. Ben de olumlu cevap verdim. Bolu kampından döndüğümüzde lig başlamadan önce oynayabiliriz. Lig başlamadan 5-6 hazırlık maçı oynamayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Aile kavramını takımında oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Bayram Bektaş, “Şu anda iyi bir oluşum var. Yeni gelen transferlerin çok çabuk adapte olduğunu görüyoruz. Biz buraya iyi oyuncunun yanında iyi karakterli oyuncuları da transfer etmeye çalışıyoruz. Burasının bir aile ortamı gibi olduğunu görüyorlar. Eski oyunculardan Osman Çelik ve Hasan Kılıç olsun gelenleri çok çabuk kabul ediyorlar. Güzel bir ortam oluştu. Takım sahada mücadele ettiğinde o aile duygusunu görüyorsunuz. Bu gibi durumları gol atıldığında ya da yendiğinde de görüyorsunuz. Biz bu faktörlerin hepsini, tüm parametreleri birleştirip bir aile takımı, birlikte savaşan, birlikte kazanan, taraftarı coşturan bir takım meydana getirmeye çalışıyoruz. Çünkü şampiyonluk yolu buradan geçer. Öncelikle bir aile gibi olmalısınız. Kaybettiğinizde de tekrar çok çabuk ayağa kalkmayı beceren bir grup olmalısınız. Biz bunları aşılamaya çalışıyoruz. Toplanalı kısa süre oldu. Her şey çok çabuk olmuyor. İnşallah hepsini başarıp, Samsun’a hazır bir şekilde tam takım dönüp, lige de bu şekilde başlamamız lazım” şeklinde konuştu.
Takım kaptanının kim olacağına henüz karar vermediğini belirten Bayram Bektaş, “Takımlarda, formasını çok uzun yıllar giyen bir profil var. Bu takıma transfer olan isim ve profil olabiliyor. Buradan bir çatışma olamaması lazım. Zaten herkes herkesin kariyerini biliyor. Biz de ona göre davranıp kimseyi kırmadan, üzmeden kim hak ediyorsa 1’inci kaptan, 2’nci kaptan ve 3’üncü kaptan. Kaptanlık çok önemli bir konu. Çünkü tüm aileyi ayakta tutar, çatlak ses olmaz. Çok hassas bir nokta. Biz onu iyice düşünüp, konuşup, kimseyi üzmeden pazubandını takan kaptana da herkesin saygı duyacak bir şekilde bunu oluşturmamız gerekiyor. O konuyla alakalı da zamanımız var” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344