banner433

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şubesi Başkanı Aysel Ocak, Samsun Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğüne Çağrı da bulundu. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şubesi Başkanı Aysel Ocak yaptığı açıklamada; "Sendikamınız tarafından son günlerde bazı sivil toplum örgütleri tarafından Sağlık çalışanlarına plastik malzemelerde paketlenmiş gıda maddeleri dağıtıldığını takip etmekteyiz. Özellikle corona virüsü salgınının pık yaptığı dönemlerde kim tarafından temin edildiği, Nasıl Paketlendiği Sağlık çalışmalarına ulaştırılırken hijyenik koşullarına dikkat edip edilmediği belli olmayan gıda ürünlerinin Sağlık çalışanlarına ulaştırılmasını dağıtılmasını doğru bulmadığımızı ve önlenmesi gerek bir eylem olduğunu ilgililere duyurmak bir zorunluluk olmuştur.
    Ancak uzun süre ağır çalışma koşullarında görev yapan Sağlık çalışanlarının bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesi moral motivasyonun artırılması açısından yemek kalitesinin artırılması, sebze ve meyve ile desteklenen,  hastane mutfaklarında pişirilmek koşulu ile sütlü tatlı ve kuru yemiş paketleri ile çeşitlendirilen ara öğünlerin konulması bir zorunluluktur." dedi.

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344