Adem Güney:İşçi mücadelesini iyi bilirim

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Av. Adem Güney,Bende bir işçi çocuğuyum bende işçiyim marangozdum. Parmağımı mesela marangozhanede kestim kaptırdım onun için ş kazası ve işçi mücadelesini iyi bilirim geçmiş zamanda bu hareketlerin içerisinde de oldum” dedi.

Adem Güney:İşçi mücadelesini iyi bilirim

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Av. Adem Güney, Hizmet-İş Sendikası Samsun İl Başkanı Ziya Uzun’u ve yönetimine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı Ziya Uzun seçim serecinde Güney’e başarılı diledi.

İl Başkanı Ziya Uzun ve yönetimi ile işçilerin sorunları ile istişarede bulunan Av. Adem Güney, “İşçinin hakkını koruyan ideolojik davranmayan ve işçinin sırtından geçinmeyen sendika ve sendika başkanlarına ihtiyaç var. İşçi bu zamana kadar hep bazı ideolojiler tarafından, bazı kesimler tarafından kullanılmış. İşçiye hak vermek, sosyal haklarını genişletmek amaçlı değil, daha çok kendi siyasi emellerine alet etmek için kullanılmıştır. Gezide kullanılmıştır, darbelerde kullanılmıştır, 28 Şubat sürecinde kullanılmıştır. Maalesef bazı işçi sendikaları post modern darbeye destek vermiştir. Aynı kare içerisinde bakıyorsunuz TÜSİADvar, Türk- İş var, DİSK var. O dönemde biliyorsunuz işçiye en fazla hakkı veren Refah Yol hükümetidir. Buna karşı işçi sendika patronları Refah Yol hükümetinin yıkılması için darbeye destek verdi.Niçin? darbecilere alet odular? Hak- İş ideolojik davranmadı. Hak nerede onun yanında duruyor, haksızlık nerede kim yaparsa yapsın isterse babası karşısında duruyor. Bende bir işçi çocuğuyum bende işçiyim marangozdum. Parmağımı mesela marangozhanede kestim,pılanyaya kaptırdım onun için iş kazası ne demek işçi mücadelesi ne demek iyi bilirim geçmiş zamanda bu hareketlerin içerisinde de olduk. İşçinin çalışanın emekçinin hakkını en iyi veren de bu hükümet olmuştur, Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Enflasyona ezdirmemiştir, bazıları sosyal demokrasinin propagandasını yapar en sosyal politikaları uygulayan gelmiş geçmiş hükümetler içerisinde AK Parti hükümetidir. Ülke kaynaklarını işçisine memuruna imkanlar dahilinde hükümetimiz seferber etmiştir” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2015, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4