AK Parti 14 yaşında

AK Parti İl Başkanvekili Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Alaattin Bayrak AK Parti'nin kururluşunun 14. yılı nedeniyle bir açıklama yaptı.

AK Parti 14 yaşında ABONE OL

Başkan Bayrak'ın açıklamalarında şu ifadelerini kullandı; "Halkın içinden gelen ve milletimizle birlikte hareket eden AK Parti, 14 yıl önce Kurucu Genel Başkanımız ve 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları tarafından kurulmuştur. Bu hareketin amacı; milletimizin huzuru, refahı ve Türkiye’nin büyüyerek dünyada öncü ülke olmasıdır. AK Parti, 14 yılda inşa edilen büyük dönüşüm sayesinde; ülkemizin sorunlarını çözebileceğimizi, sadece birikmiş sorunları çözmekle kalmadan, yükselen, güçlü, itibarlı bir ülke olabileceğimizi, istikrar ve eserlerimizle tüm dünyaya göstermiştir. Partimiz, 2001 yılında kurulduğunda ve milletimizin karşısına çıktığında, büyük bir teveccühle karşılanmış, çok kısa bir sürede de yine milletin teveccühüyle iktidar olmuştur. O günden sonra, ülkemizi büyük bir girdaptan alarak; siyasi, ekonomik ve demokratik istikrarı inşa etmiştir. AK Parti’nin bu yükselişi, Türkiye’nin İslam Coğrafyasının gözbebeği olmasını sağlamıştır.

İktidarımız süresinde elde ettiğimiz büyümeyi ve istikrarı sürdürmeye devam edeceğiz. Bundan hiç kuşkumuz yoktur. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde yürüdüğümüz bu kutlu yolda, AK Parti olarak demokrasi ve hukuk devletinin kökleşmesi, vatandaşlarımız ile hizmet üretecek olan devlet kurumlarımız arasında bir mesafe kalmaması için var gücümüzle çalıştık ve bundan sonra da aşk ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımları koruyarak, önümüzdeki dönemlerde hiçbir iktidarın elde edemediği büyüme ve istikrarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

AK Parti iktidarında Samsun; ekonomide, sanayide, yatırımlarda, ihracatta,  ulaştırma ve haberleşmede, orman ve su işlerinde, gençlik ve spor, sağlık ve konutlaşma gibi birçok alanda toplamda 14,3 milyar TL yatırım ve destek aldı. Bu rakam, Samsun’un AK Parti iktidarı süresince her yıl yaklaşık 1 milyar TL yatırım aldığını göstermektedir. Samsun’un ve Samsun halkının ihtiyaçları gözetilerek yapılan yatırımların sonucunda, şehrimiz Karadeniz’in lider kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Özellikle sağlık alanında yapılan yatırımlarla, Samsun sağlık kenti haline gelmiştir. 2002 yılı öncesinde hastanelerimizde ilaç kuyrukları vardı. AK Parti iktidarında bu sorun tamamen ortadan kaldırıldı. Artık halkımız kendi doktorunu kendisi seçiyor, ilaçlarını sırada beklemeksizin istediği eczaneden alabiliyor. Sağlık alanında yatırımlarımız hızla devam etmektedir.

AK Parti olarak az önce de bahsettiğim gibi, tüm yatırımlarımızı halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdik. Hiçbir grubun ya da zümrenin değil; milletin partisi olduk. Biz milletimizin sesine kulak verdik. Ancak bazı gruplar, AK Parti ve Türkiye’nin bu yükselişini engellemek için elinden geleni yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Son günlerde yaşanan terör olayları bunun en açık örneğidir. Suruç’ta 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamanın ardından, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde "Çözüm Süreci"ni baltalayıcı eylemler yapan bölücü terör örgütü PKK, vatandaşların güvenli seyahat hakkını engelleme ve bölge halkının refahtan daha fazla pay alabilmesi için yürütülen yatırımları sabote etmeye yönelik saldırılarını yoğunlaştırdı. Suruç’ta 20 Temmuz 2015 tarihinde yaşanan patlamanın ardından, özellikle güvenlik güçlerimize yönelik yapılan saldırılar sonucunda 35 güvenlik görevlimiz şehit olmuştur. Çözüm sürecini baltalayanlar, barış isteyenler, şehitlerimizin hesabını nasıl verecekler? Buradan sizlerin aracılığıyla terörü bir kez daha lanetliyor, yapılan saldırıları kınıyoruz. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. AK Parti’nin kuruluşun 14. yılını en içten dileklerimizle kutluyor, daha nice yıllara ulaşmayı temenni ediyorum"

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4