banner341

AK Parti Gönül Adımları Samsun’u dinleyecek

AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı'nın, Türkiye’nin her yerinde uygulamaya soktuğu ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesi, Samsun'da da gerçekleştirilecek. ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Samsun’u Dinliyoruz’ etkinliği, 31 ocak çarşamba günü saat 09:00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halis Demir Salonu'nda, Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

AK Parti Gönül Adımları Samsun’u dinleyecek ABONE OL

AK Parti Samsun İl Başkanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada: "İktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana, gerçekleştirdiğimiz dönüşüm ve yeniliklerle Türkiye ‘de sosyal devlet anlayışı ilk kez AK Parti döneminde inşa edilmiştir. 2002 öncesi Türkiye’sinde sosyal devlet ilkesi Anayasa’da sadece bir ibare olarak kalmış, uygulanabilirliği oldukça düşük seyretmiştir. Milletin yönetime el koymasıyla eğitimden sağlığa; aileden engelliye toplumun her kesimini kucaklayan AK Parti, ‘Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir.’ düsturu ile milletimize hizmet anlayışını hayata geçirmiştir. Aradan geçen 16 yıllık kutlu yürüyüşün devamında Partimizin ülkemize ve milletimize kazanımları katlanarak devam etmiştir.

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak, Türkiye’nin her yerinde sosyal politikalar alanındaki çalışmaları ve yereldeki etkinliğini milletimizden dinlemek adına ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesini başlatarak kutlu yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz. Söz konusu projemizle daha güçlü sosyal politikaların uygulanması, illerimizin gelişimi ve kalkınmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede vatandaşlarımızla bir araya gelerek kazanımlarımızı değerlendirmek, uygulamaları yerinde görmek, mevcut durumun tespitini milletimizle istişare etmek öncelikli konularımız arasındadır.

Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’nın sıradaki durağı Samsun olacaktır. 31 Ocak’ta şehrimizin kanaat önderleri, akademisyenleri, STK Temsilcileri ve çeşitli heyetlerle ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Samsun’u Dinliyoruz’ denilerek; vatandaşlarımızın sorun, talep, görüş ve önerilerini birebir kendilerinden dinlenecek, çalışmaların bilimsel analiz ve raporlamalarını yaparak şehrimizi kalkındırmanın yolu bizzat Samsun’da aranacaktır. Çalıştay şeklinde yapılacak ve bir gün sürecek program sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölümden oluşacaktır. İlk bölümde on kişiden oluşan ve farklı konuların istişare edildiği yuvarlak masalarda ‘Samsun’ konuşulacaktır. Tartışma sonrasında her masanın moderatörleri elde edilen bulgularla kısa bir sunum gerçekleştirecek, sunumların ardından bilimsel veriler toplanacaktır. Programın ikinci bölümünde ise Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Öznur Çalık’ın başkanlığında ilimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecektir.

Türkiye’nin 81 ilinde yapılması düşünülen ‘Gönül Adımları’ projesi ile her bir vatandaşımızla gönül köprülerini kurmayı ve onların kalplerine dokunmayı kendine şiar edinen Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak 31 Ocak’ta Samsun halkı ile kucaklaşmayı ümit ediyor, projemizin Samsun’a ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366